تردید اصلاح طلبان از عملیاتی بودن مصوبات قرارگاه «بهداشتی و درمانی» نیروهای مسلح

روزنامه‌های اصلاح طلب، فرمان رهبر معظم انقلاب برای تشکیل قرارگاه «بهداشتی و درمانی» کرونا و ورود جدی نیروهای مسلاح به این موضوع را به صورت گسترده پوشش دادند.
کد خبر: ۵۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۴

روزنامه اعتمادی در گزارش خود آورده است: « هفته گذشته گروهي از فعالان و تحليلگران اصولگرا در انتقاد به وضع موجود، سعي در اين داشتند تا حسن روحاني را مسبب اتفاقات رخ داده معرفي كرده و طوري جلوه دهند كه انگار مساله شيوع كرونا در كشوري و بحراني كه براساس آن به وجود آمده با رياست شخص رييس‌جمهوري بر ستاد مقابله با كرونا پايان خواهد يافت. كم‌كم ماجرا فراتر از اظهارنظرهاي صرف در شبكه‌هاي مجازي رفت و نمايندگان اصولگرا و نزديك به جبهه پايداري هم به اين غائله پيوستند. آنها دست به دست هم داده و رييس‌جمهوري را به پذيرش رياست ستاد ملي مبارزه با كرونا دعوت كردند. اين فشارها به روحاني براي پذيرش اين سمت تا جايي پيش رفت كه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نامه‌اي به رييس‌جمهوري نوشت. رييس‌جمهوري در جلسه روز چهارشنبه هيات دولت به تمامي اين گفته‌ها و حاشيه‌ها پاسخ داد. او با بيان اينكه ستاد ملي مقابله با كرونا به ‌طور منظم و به رياست سعيد نمكي، وزير بهداشت تشكيل جلسه خواهد داد در لفافه اعلام كرد كه يا مسووليت اين رياست به او سپرده نشده يا او اين مسووليت را نپذيرفته است.  پاسخي كه هيچ به مذاق اصولگرايان خوش نيامد و اين برخورد روحاني را «تمرد رييس‌جمهوري از دستور رهبري» عنوان كردند. اين غائله اما درحالي بر پا شده بود كه منتقدان دانسته يا دانسته، اين مهم كه برخي نهادها همچون نيروهاي مسلح، صداوسيما و... اساسا زير نظر رياست‌جمهوري نبوده و نيستند، ناديده گرفته و توجهي نداشتند.» روزنامه ابتکار نیز در بخشی از گزارش خود در این خصوص آورده است: « به نظر می‌رسد اگر نیروهای مسلح اقدام به خلوت‌سازی خیابان‌ها کنند نیازها و اقدامات اولیه برای تامین نیازهای اساسی مردم بیش از گذشته ضروری است. در این میان دولت باید بتواند در یک اقدام هماهنگ با نیروهای مسلح این اقدام شبه‏قرنطینه‌ای را پوشش دهند. اقدامات صورت گرفته در روزهای آینده می‌تواند فضای کلی شهرها و مناسبات را تغییر دهد و این تغییر قطعا به تدبیر دوچندان نیاز دارد که باید دید در روزهای آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.»

رسانه‌های اصلاح‌طلب در واکنش به فرمان رهبر معظم انقلاب و تشکیل قرارگاه «بهداشت و درمان» توسط نیروهای مسلح، چند رویکرد را دنبال می کنند. 1) اصلاح طلبان فرمان رهبر معظم انقلاب برای ورود جدی‌تر نیروهای مسلح را به نوعی نتیجه انتقادات چند روز اخیر اصولگرایان و رسانه‌های این جریان به دولت و به شخص روحانی معرفی می‌کنند 2) داشتن رویکرد تردیدآمیز در خصوص نتیجه‌بخش و عملیاتی بودن مصوبات قرارگاه «بهداشت و درمان» در روزنامه‌های اصلاح‌طلب قابل مشاهده است. تردید در خصوص «رصد و پایش همه مردم ایران» و یا «خلوت کردن معابر توسط نیروهای مسلح» مواردی است که اصلاح طلبان با دیدی تردید‌آمیز به آن نگاه می کنند، در عین حالی که از غیرممکن بودن عملیاتی شدن این مصوبات حرفی نمی زنند.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار