دلائل القای وضعیت اضطراری در قسمت فعالیت‏های اقتصادی ج.ا.ا با شیوع کرونا چیست؟

ورود کرونا به ایران و همزمانی آن با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF باعث شد تا رسانه های اصلاح‌طلب از این موضوع استفاده کرده و همزمان با یادآوری مشکلات جاری تحریم ها سعی در القای وجود بن بست در اقتصاد ایران بکنند.
کد خبر: ۵۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

در همین راستا حمیدرضا صالحی در روزنامه «آرمان» می‏نویسد: به هر حال اقتصاد ايران، لطمه‌پذير است، چون بنيان اقتصاد ما دولتي است و هنوز بخش غير دولتي ما رشد نکرده و مي‌توان گفت ما در يک مرحله گذار قرار داريم. با شروع تحريم‌ها و کاهش درآمدهاي نفتي، اقتصاد ايران کم‌رمق‌تر شد و در شرايطي که ما در حال گذار از اقتصاد نفتي به غيرنفتي بوديم، شيوع ويروس کرونا مي‌تواند آينده غير‌قابل پيش‌بيني را براي اقتصاد به وجود بياورد. بنابراين، مسئولان امر بايد به اين موضوع و به‌ويژه اثرات آن بر محيط کسب و کار توجه ويژه‌اي داشته باشند. در اين مسير، لازم است از تشکل‌هاي بخش خصوصي کمک گرفته شود تا دست به دست هم دهند و وارد ميدان شوند. در سوي ديگر ماجرا، دولت نيز بايد کمک‌ کند تا مشکلات حل و فصل شود. در ارتباط با اينکه پيش‌بيني مي‌شود کسب‌وکارهاي خرد و متوسط در کشور آسيب جدي از محل شيوع ويروس کرونا و افزايش روزافزون مبتلايان ببينند، وظيفه دولت اين است که کاري کند تا اين آسيب‌ها به حداقل برسند و از سونامي بيکاري جلوگيري کند.

با بررسی متغیرهای اقتصادی تأثیر شیوع ویروس کرونا درصد کمی از اقتصاد ایران را می‏تواند درگیر کند. باتوجه به اینکه با پشت سر گذاشتن رکودی که در اقتصاد ایران  بر پایه تحریم های اقتصادی جوامع غرب بوده برای سال آینده کم رنگ شده و انتظار رشد اقتصادی مثبتی خواهیم بود. با اشراف به این موضوع این اخبار در جهت این هستند که بتوانند بر این مسئله در اقتصاد ایران تأثیر گذاشته و مانع رشد اقتصادی برای سال آینده شوند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار