ویروس کرونا؛ شکاف نظامی در ناتو

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان، اسناد و گزارش‌های نشان می‌دهد که این ویروس برنامه‌های ناتو با معضل شدیدی روبرو کرده است.
کد خبر: ۵۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲

در این راستا «الحدث» در گزارشی نوشت: «دو سرباز آمریکایی دیگر که به ویروس کرونا مبتلا شدند». «سی ان بی سی» هم نوشت: «فنلاند اعلام کرد که ۴۰۰ نظامی خود را که در رزمایش نظامی در نروژ مشارکت دارند از این رزمایش خارج می‌کند. فنلاند دلیل خارج کردن نظامیان خود از این رزمایش را نگرانی از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است. در این رزمایش نظامیانی از سوئد، نروژ، لیتوانی، هلند، لهستان و انگلیس حضور دارند». «الجزیره» هم گزارش داد: «ژنرال «سالواتوره فارینا» رئیس ستاد کل ارتش ایتالیا به ویروس «کرونا» (کووید-۱۹) مبتلا شده و اکنون در قرنطینه به سر می‌برد».

شیوع ویروس کرونا حداقل تا کنون نشان داده است که تنها مسیر هدایت آن قرنطینه و پیشگیری است؛ اما به نظر می‌رسد که شیوع آن خصوصا در میان نظامیان ناتو، نشانگر این است که برنامه‌های ناتو به سمت وسوی شکاف و اختلاف کشانده است. چراکه شواهد مذکور نشان می‌دهد که بعد از ابتلا چندین نظامی آمریکا به این ویورس، دولت فنلاند نیروهای خود را از ناتو خارج کرد و اکثر رزمایش‌های این پیمان به تعلیق در آمده است و گمانه‌زنی‌های مبنی بر خارج شدن دیگر کشورها وجود دارد. با این اوصاف بعد از شکاف سیاسی در میان اعضای این پیمان به نظر می‌رسد که در آینده شواهد خروج و شکاف نظامی این پیمان خواهیم بود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار