برجسته‌‏سازی تعلیق ممنوعیت پروازهای هوائی ج.ا.ا به بهانه کنترل اپیدمی ویروس کرونا

هم زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، بسیاری از کشورها پروازهای خود به کشورهای درگیر را که بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس خطرناک را به نام خود ثبت کرده‌اند، لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند.
کد خبر: ۵۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲

العربیه در گزارش خبری در همین راستا گفت: وزارت خارجه ازبکستان اعلام کرد به دلیل شیوع کرونا در ایران، ایتالیا و افغانستان، پروازها به این کشورها را برای پیشگیری از گسترش بیشتر این بیماری، متوقف می‌کند. بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه ازبکستان دوشنبه 2 مارس 2020، اعلام کرد که همه پروازهای ورودی و خروجی خود به ایران، ایتالیا و افغانستان را به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشورها، متوقف کرده است. این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای، دلیل این تصمیم را «نگرانی از شیوع ویروس کرونا» عنوان کرد. وزارت بهداشت ایران، امروز آخرین آمار مبتلایان و فوتی‌های بیماری کرونا را اعلام کرد. بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این وزارتخانه، تعداد موارد مشکوک ابتلا به کرونا را 4312 مورد دانست که از این تعداد 1501 مورد مثبت اعلام شد که در این میان، 66 نفر جان باختند. ایتالیا نیز که تبدیل به کانون کرونا در اروپا شده، جدیدترین آمار کرونا در این کشور را 1700 مورد مبتلا و 34 فوتی اعلام کرد. همچنین مقامات ایتالیایی اعلام کردند که شمار مناطق کرونا زده به 30 منطقه رسیده است. اما در کشور افغانستان تاکنون تنها یک مورد کرونای مثبت در ولایت هرات، ثبت شده است و نتیجه آزمایش 10 مورد دیگر که به تازگی در ولایت‌های مختلف افغانستان شناسایی شده بودند، منفی بود.

با متشنج نشان دادن شریان‏های اقتصادی ج.ا.ا توسط رسانه های ضد اتقلاب هدفی جز تخریب افکار عمومی نسبت به شرایط آینده کشور نیست. مردم که مهم ترین ارگان اقتصادی کشور را تشکیل می‏دهند با این اخبار از نظر شرایط ذهنی آینده اقتصادی کشور را در جایگاه دشورای قلمداد کرده و نسبت به تلاش برای جبران و سروسامان دادن در شرایط حال حاضر دست می‏کشند. مسئولان اجرایی باید در این شرایط اعتماد مردم را جلب کرده تا بتوانند در این شرایطی که هجمه های عظیمی علیه افکار مردم وجود دارد فائق آمده تا بتوانند مردم را برای سال جدید و رغبت در کسب و کار و حرکت چرخه اقتصاد آماده کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار