دعوت مردم عراق به اعتراض

یکی از رهبران عراق مردم را به انقلاب واقعی دومرحله‌ای علیه گروه‌هایی سیاسی دعوت کرد که با اصرار بر سهم‌خواهی در فرآیند سیاسی مانع تحقق خواسته‌های معترضان در تشکیل دولت مستقل در عراق شدند.
کد خبر: ۵۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

در این زمینه «موازین نیوز» بیانیه‌ای منتشر کرد که در این بیانیه آمده است: «پس از اینکه جبهه فساد و سهم‌خواهی موفق شد از تأیید صلاحیت دولت مستقلی را که به هیچ طرف، حزب و یا کشوری مشخص وابسته نبود، جلوگیری کند، کسانی که از این پیروزی احساس وجد می‌کنند شروع به برنامه‌ریزی برای بازگشت سهم خواهی‌ها در پوششی جدید گرفته‌اند. این‌ها از مردم انقلابی نمی‌ترسند و حتی اصلاً به خون بیش از شش‌صد شهید و ۳۰ هزار مجروح هم فکر نمی‌کنند و به دنبال سهم خواهی هستند، از همین رو ما به یک انقلاب واقعی برای مهار حرص و آز این احزاب و غفلت آن‌ها از خواسته‌های ملت انقلابی نیازمندیم».

عدم رأی اعتماد پارلمان به «محمد توفیق علاوی»، حاضر نشدن مقامات کرد در پارلمان و... باعث شده که صحنه سیاسی عراق دوباره درگیر شکاف سیاسی قرار گیرد؛ اما با توجه به تحولات اخیر به نظر می‌رسد که حتی اگر رهبران عراق مردم را به اعتراض دعوت نکنند. این‌گونه تحولات و موضع‌گیری‌های سیاسی به‌زودی مردم را به خیابان‌ها خواهد کشید. البته به‌احتمال خیلی قوی ویروس کرونا و ترس از آن باعث شده که تا کنون هیچ اعتراضی صورت نگرفته است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار