طرح ادعای شرایط نامطلوب فضای کسب و کار زیر سایه ویروس کرونا در چیست؟

اسفند، ماهي است که بسياري از فعالان فضاي کسب‌وکار حساب ويژه‌اي روي آن باز مي‌کنند. اين ماه براي مشاغل آزاد چنان اهميتي دارد که اگر بخواهند از آن صرف نظر کنند، شايد به مشاغل ديگر روي آورند و سر هر ماه منتظر دريافت حقوق بنشينند.
کد خبر: ۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹

آنها که سال 98 را در شرايط تحريم و رکودتورمي آغاز کردند، بيش از هر زمان ديگري منتظر شروع اسفند بودند، اما ورود يک ميهمان ناخوانده به ايران باعث شد تا بسياري از بازارها و مشاغل اين بار شرايط ديگري را در آخرين ماه سال تجربه کنند.

در همین  راستا روزنامه «همدلی» در گزارشی تحلیلی گفته: در این بحران سلامت جامعه، ویروس کرونا بیش از همه یقه کاسبان را گرفته است و قصد رها کردنش را هم ندارد. قطع شدن رفت و آمدهای مردم در خیابان و خلوت شدن سطح شهر و ترس مردم از مراجعه حضوری به بازارها و مغازه‌ها خسارات زیادی روی دست کسبه گذاشته است. در بین کسبه شاید بتوان گفت که پیش و بیش از همه ضربه را رستوران‌داران و تهیه‌غذاهای پایتخت و شهرهای بزرگ خورده‌اند. مردمی که اکثرا تفریح‌شان جمع شدن در کافه و رستوران بود و برای مهمانی یا حتی جلسه‌های کاری از بیرون غذا و نوشیدنی سفارش می‌دادند، حالا از سفارش غذا از این مکان‌ها واهمه دارند. به گفته فعالان بازار باید توجه داشت كه تعطیلی از اداره‌ها و مدارس و دانشگا‌ه‌ها به بازارهای کوچک اقتصادی، مثل مغازه‌ها رسیده است و نتايج آن در ‎بهار مشخص خواهد شد. بيشترين لطمه را كسب و كارهاي خرد و كلان در حوزه ‎رستوران، ‎كافه و صنعت ‎گردشگري خواهند دید. ميلياردها دلار خسارت که به بدنه ‎اقتصاد اين روزهاي ‎ايران وارد خواهد آمد.

فضای کسب و کار در اقتصاد هر کشوری مهم‏ترین رکن تأثیرگذاری مردم جامعه نسبت به اقتصاد می‏باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر و با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال فعالیت های اقتصادی به اوج کاری خود می رسند. این چنین اخباری نسبت به ناامیدی مردم تلاش کرده و سعی برآن دارد تا ازاین دست فعالیت‏های اقتصادی جامعه فعال کاسته شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار