پشت پرده انتشار کلیپ «لیسیدن ضریح»چیست؟

در پی انتشار فیلمی از اقدام غیر متعارفی فردی در حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) که واکنش‌های زیادی به همراه داشت، دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى از بازداشت این فرد خبر داد.
کد خبر: ۵۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

این فرد برای اثبات این که ویروس کرونا در حرم منتقل نمی شود، اقدام به لیس زدن ضریح کرد و فیلم این کارش را در فضای مجازی منتشر کرد!

در همین راستا «العربیه فارسی» در گزارشی نوشت: یکی از افرادی که با انتشار ویدئویی اقدام به لیسیدن ضریح‌ «علی بن موسی‌الرضا» در شهر مشهد کرده و مدعی شده بود که اماکن مذهبی به ویروس کرونا دچار نمی‌شوند، روز یکشنبه اول مارس 2020 از سوی قوه قضائیه ایران بازداشت شد. پس از انتشار ویدئوی لیسیدن ضریح در مشهد، این فرد از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بازداشت شد و به گفته محمدحسین درودی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی پرونده این فرد هم‌اکنون در شعبه 301 بازپرسی مشهد و خود او نیز در بازداشت است.

رسانه‌های ضد انقلاب با برجسته سازی اقدام غیرمتعارف  زیارت یک از ایرانیان در حرم امام رضا(ع) که در آن فیلم این فرد اجیر شده توسط طیف شیعه انگلیسی اقدام به  لیسیدن  و بوسیدن نامتعارف ضریح امام رضا می نمود و در آن فیلم بیان می کرد که  با بوسیدن ضریح بقاع متبرکه از وجود ویروس «کرونا »درامان می شویم  در رسانه‌های ضد انقلاب موجی از تخریب علیه شیعیان و ج. .ا.ا  به راه افتاد و این رسانه‌ها با انتشار آمار افرادی که در قم و دیگر شهرهای مذهبی به «کرونا» مبتلا شده بودند القاکردند که افرادی که در شهرهای مذهبی قم و مشهد هستند بیشترین آمار مبتلایان به «کرونا» هستند و تمسک به ضریح بقاع متبرکه کمکی به درمان ویروس «کرونا» نمی کند .رسانه‌های ضد انقلاب با سو استفاده از این فیلم ابتدا تلاش کردند که القا کنند برای نهادهای مذهبی در زمان وجود بحران بیماری، علم و دستورات پزشکی ارزشی ندارد و تنها راه درمان بیماریها تمسک به بارگاه مذهبی می باشد که در ادامه با انتشار آمار جانباختگان روحانی که به کرونا مبتلا بودند سعی در القای بی ارزش بودن دین و آموزهای مذهبی در زندگی مردم بودند..و با این هدف درصدد تغیر سبک زندگی به سبک سکولاری و دنیوی هستند. .در صورتی که طبق بررسی ها و گزاراشات منتشر شده فردی که این فیلم را منتشر کرده بود از وابستگان سید صادق شیرازی از روحانیون افراطی و مخالف نطام است و به نظر می رسد انتشار این فیلم با برنامه ریزی قبلی  و با هدف تخریب حاکمیت و ایجاد یک دوقطبی بین فرق اسلامی می باشد.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار