القای ناکارآمدی مسئولین جهت مقابله با «کرونا»!

پس از شیوع ویروس کرونا، بسیاری از پزشکان توصیه کردند که مردم از ماسک و ژل‌های ضد عفونی کننده استفاده کنند. ولی طی روزهای اخیر، ماسک و لوازم بهداشتی به کالاهایی نایاب تبدیل شده اند.
کد خبر: ۵۳۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

در همین راستا «ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی  نوشت: کرونا، میزان شیوع و راه‌های پیشگیری از آن به اصلی‌ترین موضوع در ایران تبدیل شده است. اما پرسش اساسی این است که نظام بهداشت و درمان، به‌ویژه وضعیت توزیع امکانات و تجهیزات در سراسر ایران، چه حال‌ و‌ روزی دارد؟ و چقدر برای مواجهه با شرایط ویژه و اضطراری همچون امروز از آمادگی لازم برخوردار است؟ امروزه، به‌سختی می‌توان تشخیص داد که کدام بخش از جامعه ایران بیش از دیگر بخش‌ها گرفتار مشکل مدیریتی، کمبود منابع و تجهیزات و همچنین فسادهای اقتصادی کلان است. با وجود این، بخش‌های درمانی و پزشکی قطعا یکی از عرصه‌هایی است که سال‌هاست با چنین مشکلاتی دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. جامعه درمانی‌ـ‌پزشکی ایران به‌طور گسترده‌ای با هر سه معضل «کمبود اعتبار»، «فرسودگی و فقدان تجهیزات لازم» و «کمبود نیروی انسانی» روبه‌رو است. این‌ها مشکلات دیروز و امروز نیستند بلکه در حال حاضر، شیوع بیماری کرونا باعث شده است به این کمبودها و مشکلات بیش از گذشته توجه شود و البته، به‌طور ویژه‌ای در کانون توجه قرار گیرد.

رسانه‌های ضد انقلاب با سیاه نمایی وضعیت کشور و با بحرانی جلوه دادن وضعیت بهداشتی کشور بدلیل گرفتار بودن با بحران «کرونا» سعی بر این دارند که  القا کنند مسئولین ج.ا.ا هیچ راهکاری برای مقابله با «کرونا » ندارند و از طرفی با انتشار اخباری مبنی بر نپدیرفتن کمکهای کشورهای خارجی القا می کنند که جان و سلامت مردم ارزشی برای مسئولین ندارد با نشر  اخباری کاذب مبنی بر مراقبتهای ویژه برای مسئولینی که مبتلا به «کرونا» شده اند سعی در ایجاد یک شکاف عمیق اجتماعی بین مردم و مسئولین هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار