احتمال نشست کمیته چهارجانبه عربی در اواخر هفته

قرار است کمیته چهارجانبه عربی در هفته جاری نشستی دیگر تشکیل دهد تا درباره آنچه که «راه‌های مقابله با ایران» خوانده شده به بحث و تبادل نظر بنشینند. که در رسانه های عربی از جمله؛ البلاد، الاهرام و المصری الیوم بازتاب داشته است.
کد خبر: ۵۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

و در همین راستا خبرگزاری سعودی «واس» نوشت: «در این نشست درباره گزارشی که دبیرکلی اتحادیه عرب با مشورت امارات درباره «تحولات بحران با ایران و راه‌های مقابله با مداخلات ایران در امور داخلی کشورهای عضو اتحادیه عرب» - به بیان خودشان- تهیه کرده، رایزنی خواهد شد. اجرای برنامه کاری کمیته که در نشست‌های سابق برای مقابله با این مداخلات سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و امنیتی آماده شده، پیگیری خواهد شد. در فروردین‌ماه امسال نیز کمیته چهارجانبه عربی علیه ایران متشکل از عربستان سعودی، بحرین، مصر به اضافه دبیر کل اتحادیه عرب، در مقر دبیرخانه شورای وزرای کشور عربی در تونس تشکیل جلسه داد. در این نشست تحولات مربوط به بحران روابط کشورهای عربی با ایران و آنچه دخالت در امور داخلی این کشورها در سطح سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای خوانده شده، مورد بررسی قرار گرفت».

کمیته چهارجانبه عربی شامل عربستان، مصر، امارات و بحرین چهارشنبه پیش رو (چهاردهم اسفند) نشستی در سطح وزرای خارجه و به ریاست امارات برگزار می‌کند. هرچند که این احتمال وجود دارد که به خاطر ویروس کرونا لغو شود؛ اما به نظر می‌رسد که این کمیته چهارجانبه به دنبال یک ائتلاف ضد محور مقاومت است، چراکه این کمیته اکثر تصمیم‌گیری‌های که داشته در راستای تضعیف محور مقاومت بوده است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار