«سپر بهار» چه عملیاتی است؟

مقامات دولت ترکیه اعلام کردند، عملیات «سپر بهار» نیروهای مسلح این کشور در ادلب با موفقیت آغاز شده و به زودی دست تمام دشمنان ترکیه را رو خواهد کرد.
کد خبر: ۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۲

در این رابطه «آناتولی» در گزارشی نوشت: «خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد:‌ عملیات «سپر بهار» نیروهای کشورمان در واکنش به حمله منفور رژيم اسد از تاریخ 27 فوریه در ادلب آغاز شده است و با موفقیت ادامه دارد. تنها هدف ترکیه از این عملیات در چارچوب حقوق مشروع‌ دفاع تنها هدف ما عناصر رژیم بشار اسد که یگان‌های کشورمان را در ادلب سوریه مورد حمله قرار داده اند، است». «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه هم در توییتی نوشت: «با عملیات سپر فرات، شاخه زیتون و چشمه صلح و حالا با عملیات سپر بهار دست تمام خائنانی که به پرچممان دراز شده را خواهیم شکست. خداوند تمام نیروهای قهرمان را که برای پرچم کشورمان مبارزه می‌کنند، حفظ کند».

به نظر می‌رسد که دولت ترکیه قصد دارد یا مناطق ادلب (11 درصد خاک سوریه) را ضمیمه خود کند و همان نوعثمانگری در منطقه اجرا کند و یا این که به دنبال آن هست بحران جدیدی در خاورمیانه گسترش دهد. چرا که از سال 2011 تا 2017 دولت ترکیه یکی از دولت‌های بود که بیشترین سود در بحران داعش و... به دست آورده است. شاید به همین دلیل است که آوارگان بیش از یک‌میلیون مردم در منطقه ادلب برای آن مهم نیست و از طرف دیگر می‌داند که در صورتی که دولت روسیه در قبال زیاد خواهی آن ایستادگی کند، ناتو و آمریکا وارد منطقه خواهند شد؛ بنابراین در تلاش است تا بحرانی در راستای منافع خود تشکیل دهد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار