ادامه خط رسانه‌ای تخریب سازمان اطلاعات سپاه به بهانه کرونا

ایران وایر در گزارشی که مدعی شده است از یک «منبع مطلع»  از بیمارستان‌های ایران به او خبر داده است، سازمان اطلاعات سپاه کنترل همه موارد مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا را در اختیار گرفته و نهادها بدون هماهنگی با این سازمان اجازه اعلام آمار را ندارند.
کد خبر: ۵۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

در این گزارش آمده است: «یک منبع مطلع با اشاره به دخالت سازمان اطلاعات سپاه در موردپذیرش، ترخیص بیماران مبتلابه کرونا و دفن قربانیان این ویروس در مراکز درمانی وابسته به سپاه پاسداران می‌گوید: «در ابتدا سازمان اطلاعات سپاه به همه کادر پزشکی دستور داده بود که اطلاع‌رسانی با آن‌ها هماهنگ شود اما در چند روز اخیر آن‌ها می‌خواهند جزییات مربوط به این بیماران نیز با آن‌ها هماهنگ شود. به گفته این منبع مطلع سازمان اطلاعات سپاه اخیرا از مراکز درمانی خودش خواسته، پذیرش و ترخیص بیماران مبتلابه کرونا و دفن قربانیان این ویروس کشنده با هماهنگی این سازمان صورت بگیرد: «این کارعملا امکان‌پذیر نیست و کادر پزشکی مراکز درمانی سپاه از این موضوع ناراضی هستند.  بااین‌حال، این منبع مطلع تاکید می‌کند که آمار دقیقی از تعداد مبتلایان و تلفات این ویروس به دلایل مختلف ازجمله امکانات تشخیصی لازم و یا اشتباه در تشخیص این ویروس از ویروس آنفولانزا در اولین روزهای انتشار وجود ندارد. به گفته این منبع مطلع آمار مبتلایان و تلفات ویروس کرونا در روزهای اخیر از بیمارستان‌های وابسته به سپاه نیز با هماهنگی سازمان اطلاعات سپاه اطلاع‌رسانی می‌شود».

در ادامه شایعه‌پراکنی‌ها و خبرسازی‌های رسانه‌های ضدانقلاب برای تخریب سپاه و به طور خاص سازمان اطلاعات سپاه، در روزهای اخیر برخی از رسانه‌های ضدانقلاب از جمله «ایران اینترنشنال» و «ایران وایر» با متهم ساختن سازمان اطلاعات سپاه به ممانعت از اطلاع‌رسانی در خصوص تعداد مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا تلاش می‌کنند موضوع شیوع کرونا در ایران را امنیتی جلوه دهند. تلاش برای مرتبط کردن شیوع ویروس کرونا در کشور به سازمان اطلاعات سپاه در راستای زمینه‌سازی برای افزایش شایعات شبکه‌های اجتماعی است. اعتماد‌زدایی از آمار و اخبار رسانه ملی و القای تحت تاثیر بودن ارائه این آمار از سوی نهادهای امنیتی، افکار عمومی را آماده پذیرش هرگونه شایعه و آمار و اخبار ساختگی خواهد کرد.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار