آیا «نازنین زاغری» در زندان اوین به ویروس «کرونا» مبتلا شده است؟

رسانه‌های ضدانقلاب با طرح ادعای ابتلای «نازنین زاغری» از متهمان امنیتی به ویروس «کرونا» در زندان نوشتند: نازنین زاغری،‌ در تماسی با خانواده‌اش از مشاهده علائم بیماری کرونا در خود و تعدادی از زندانیان دیگر خبر داده و از دریافت نکردن رسیدگی پزشکی ابراز نگرانی کرد.
کد خبر: ۵۳۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲

در همین راستا « ایران اینترنشنال» در گزارشی نوشت : نازنین زاغری، شهروند ایرانی-بریتانیایی محبوس در زندان اوین،‌ در تماسی تلفنی با خانواده‌اش از مشاهده علائم بیماری کرونا در خود و تعدادی از زندانیان دیگر خبر داد و از دریافت نکردن رسیدگی پزشکی ابراز نگرانی کرد. زاغری روز شنبه ۱۰ اسفندماه در تماس با خانواده‌اش گفت: «حالم خوب نیست. احساس خیلی بدی دارم. با این که معمولا پس از سه روز بهبود می‌یابم، اما هنوز بهبودی حاصل نشده است. حتی یک مقدار هم بهتر نشده‌ام.» او همچنین علائم بیماری خود را «عجیب» عنوان کرد و از تجربه حالت تهوع، ضعف جسمانی، درد عضلانی، مشکل تنفسی و سرگیجه طی یک هفته گذشته خبر داد. این زندانی سیاسی اضافه کرده که در پی شیوع گسترده کرونا، زندانیان و حتی نگهبانان زندان از او دوری می‌کنند.

رسانه‌های ضد انقلاب با طرح ادعای ابتلای «نازنین زاغری» از متهمان امنیتی در زندان  به ویروس «کرونا »ابتدا سعی بر این دارند که وضعیت زندانها و مراکز درمانی زندانها را نامناسب نشان دهند  و از طرفی دیگر از این طریق در تلاشند که با هجمه علیه قوه قوه قضائیه این نهاد را تحت فشار قرار دهند تا با آزادی و مرخصی این متهم امنیتی موافقت کند.با مرور رسانه‌های که این خبر را پوشش داده اند می توان فهمید که با توجه به جرم این متهم امنیتی  که جاسوسی برای دولت انگلستان بوده و تابعیت بریتانیایی این متهم،رسانه‌هایی این خبر را پوشش گسترده داده که وابستگی مالی به دولت انگلستان دارند.پیش بینی می شود که در روزهای آینده رسانه‌ها با انتشار مصاحبه های دیگر در مورد وضعیت نامناسب بهداشتی زندانها و نبود امکانات دارویی و درمانی ،مجدد هجمه ای علیه قوه قضائیه انجام دهند و از این طریق بتوانند به هدفشان که ایجاد فشار بین المللی بر قوه قضائیه مبنی بر آزادی مشروط این متهم امنیتی با طرح ادعای نامناسب بودن وضعیت جسمی این متهم است اقدامات رسانه ای با بارروانی و  با هدف تخریب مجدد قوه قضائیه را شروع کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار