هدف از طرح ادعای ممانعت سازمان اطلاعات سپاه با قرنطینه «قم» چیست؟

در ادامه خط رسانه‌ای جریان ضدانقلاب برای مقصر جلوه دادن حاکمیت در ورود ویروس کرونا به کشور، ایران اینترنشنال در گزارشی با هدف جریان‌سازی مدعی شد رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در جلسه شورای امنیت ملی با قرنطینه شهر قم مخالفت کرده است.
کد خبر: ۵۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

ایران اینترنشنال در گزارش خود مدعی شده است: «بنا بر اطلاعاتی که به ایران اینترنشنال رسیده است، حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه در جلسه شورای عالی امنیت ملی با درخواست وزارت بهداشت برای قرنطینه کردن قم مخالفت کرده است. بنا بر این گزارش حسین طائب قم را «آبروی اسلام» معرفی کرده و گفته است قرنطینه کردن قم باعث بهره گیری رسانه‌ای آمریکا خواهد شد. در همین راستا کانال تلگرامی «توانا» که توسط منافقین اداره می شود با دستاویز قرار دادن این ادعا نوشته است: «طائب، قم را آبروی اسلام معرفی کرده و گفته قرنطینه کردن این شهر باعث بهره‌برداری رسانه‌ای آمریکا می‌شود.در حالیکه در ایران و خصوصا قم یک فاجعه در جریان است، عوامل سپاه پاسداران اینگونه جان مردم را فدای آمریکاستیزی خود می‌کنند. حال بهتر می‌توان دریافت که چرا مردم شعار می‌دادند: «دشمن ما همینجاست / دروغ میگن آمریکاست».

بعد از مطرح شدن ورود ویروس کرونا به کشور، اولین سناریوی رسانه‌ای جریان ضدانقلاب مقصر جلوه دادن حاکمیت در این ماجرا بود. طرح ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به چین و انتساب آن به سپاه پاسداران از محورهای این سناریو است. در ادامه فعالان این جریان همچون حشمت الله طبرزدی و شیرین عبادی با برجسته کردن موضوع پروازهای شرکت ماهان به چین تلاش کردن این سناربو را در رسانه‌های این جریان حفظ و تقویت کنند. حال ایران اینترنشنال با طرح ادعای مخالفت رئیس سازمان اطلاعات سپاه با قرنطینه شهر قم تلاش می کند با جریان سازی رسانه ای  و تقویت این خط رسانه‌ای ، افکار عمومی را در خصوص دلیل ورود این ویروس به کشور، متوجه سپاه پاسداران و به طور خاص سازمان اطلاعات سپاه کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار