رسانه‌های ضد انقلاب با ادعای انتقال کرونا به جامعه المصطفی قم  به دنبال چه هستند؟

قم در حال حاضر کانون ویروس «کرونا» در ایران اعلام شده است و براساس برخی گزارش‌ها، دست‌کم ۵۰ مبتلا به این ویروس در این استان جان باخته‌اند.
کد خبر: ۵۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

ایران وایر درگزارشی با هدف تخریب چهره حوزه های علمیه با نشر قسمتهایی از سخنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفته است: «آمار مرگ و میر بالای کرونا در ایران به دلیل حضور ۷۰۰ طلبه چینی در حوزه علمیه قم بود که زمینه انتشار این بیماری را فراهم کرده است.

 در همین راستا «ایندیپندنت فارسی» در تحلیلی نوشت: در حالی که مقامات جمهوری اسلامی قرنطینه قم به عنوان کانون ویروس کرونا در ایران را مغایر با روح «مقدس» این شهر می‌دانند، محمد‌حسین بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌گوید، آمار مرگ و میر بالای کرونا در ایران به دلیل حضور ۷۰۰ طلبه چینی در حوزه علمیه قم بود. خبر رسمی شیوع کرونا در ایران چهارشنبه گذشته با مرگ دو نفر در قم اعلام شد و تا امروز بیش از ۶۰ نفر را مبتلا و ۱۲ نفر (روایت رسمی) را قربانی کرده است، هرچند که آمار غیررسمی جان‌باختگان و مبتلایان بسیار بیشتر است. نماینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به نقش طلبه‌های چینی در شیوع کرونا در ایران اشاره کند، سعید نمکی، وزیر بهداشت منشاء شیوع کووید-۱۹ در شهر قم را یک تاجر اعلام کرده بود که اخیرا به چین سفر کرده بود. برخی نیز منشاء را به کارگران و تکنسین‌های چینی نسبت داده‌اند. هر یک از این نظریه‌ها با توجه به ادامه پروازهای هواپیمایی ماهان در مسیر چین در زمان شیوع ویروس کرونا در خارج از مرزهای این کشور، احتمالا فاصله چندانی با حقیقت ندارد. در عین حال، مجموع این تئوری‌ها نشان می‌دهد علاوه بر ملاحظه‌های اقتصادی و سیاسی تهران در جهت راضی نگاه داشتن پکن به هر بهایی، نمی‌توان نقش ایدئولوژی و اهمیت ترویج شیعه‌گرایی را در روابط جمهوری اسلامی با دیگر کشورها نادیده گرفت، حتی اگر آن کشور چین کمونیستی باشد و سازمان جهانی بهداشت در مورد همه‌گیری کووید-۱۹ هشدار داده باشد.

با توجه به نقش محوری جامعه المصظفی به عنوان مرکز تربیت طلاب دینی خارجی، رسانه‌های ضدانقلاب که از گسترش شیعه در کشورهای غربی خشمگین‌اند با هدف تخریب مرکز تبلیغ بین‌المللی اسلام انتقال کرونا در کشور را منبعث از طلاب چینی که در قم در حال تحصیل‌اند القا می کنند و با این هدف ابتدا در تلاشند با توجه به وابستگی جامعه المصطفی به رهبرمعظم انقلاب موجی از تخریب را علیه دفتر رهبر معظم انقلاب با طرح ادعای عدم نظارت بر طلاب بیمار چینی ایجاد کنند و  موجی از  ترس و واهمه در این مرکز را ایجاد کنند و از سو دیگر با هدف دین زدایی سعی بر این دارند القا کنند که سیاسیتهای ایدیولوژیکی ج.ا.ا اولویت بر سلامت افراد دارد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار