پشت پرده مانور خبری رسانه‌های ضدانقلاب در مورد «کرونا» چیست؟

بعد از آن‌که خبر فوت دو شهروند قمی در اثر ابتلا به ویروس کرونا از سوی رسانه‌ها منتشر شد به تدریج بازار شایعات در فضای مجازی نیز داغ شد و شبکه‌های اجتماعی هم به دلیل گستردگی‌شان با ایجاد هراس اجتماعی موجب ترس و نگرانی مردم شدند.
کد خبر: ۵۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

با توجه به اینکه هر روز محتواهای مختلفی درباره میزان کشندگی و شیوع این ویروس بدون ذکر منبع یا با منابع فاقد اعتبار و جعلی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که به ایجاد ناامنی دامن زده است.

 در همین راستا «بی بی سی فارسی» در گزارشی تحلیلی نوشت: «شیوع پرشتاب ویروس کرونا در ایران طی چند روز گذشته با انتشار اخبار ضد و نقیض فراوانی از سوی نهادها و مقام‌های رسمی این کشور همراه بوده است. در حالی که مرجع رسمی اعلام آمار مربوطه وزارت بهداشت و درمان ایران معرفی شده است، برخی از نمایندگان مجلس این کشور در اظهاراتی متناقض دامنه گسترش این ویروس را متفاوت ترسیم کرده‌اند. علیرضا زاکانی، نماینده قم در مجلس، روز دوشنبه ضمن تکذیب آمار "۵۰ قربانی کرونا در قم" گفته: "ویروس کرونا تاکنون ۹ قربانی در قم برجا گذاشته است... بیماری کرونا در قم وضعیت نرمال جهانی را داشته و میزان مرگ و میر این ویروس در حدود ۲ درصد میانگین بین‌المللی است." آقای زاکانی در حالی از مطابقت آمارها در شهر قم با آمارهای جهانی (یا چین) سخن گفته که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قم تا روز دوشنبه ۳۴ نفر اعلام شده که با احتساب ۹ جان باخته، درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در این شهر دست کم ۲۵ درصد خواهد بود.

 با توجه به  عدم اطلاع رسانی دقیق و به روز توسط وزارت بهداشت به عنوان مرکز صلاحیتدار انتشار مبتلایان به «کرونا»رسانه‌های ضد انقلاب از این فضای پرتلاطم رسانه‌ای نهایت سو استفاده را کردند و با موج سواری و انتشار لحظه ای اخبار مبتلایان به «کرونا » موجی از ترس و واهمه را در کشور رایجاد می کنند..انتظار می رود وزارت بهداشت و رسانه ملی با اسناد و مدارک اخبار لحظه ای در مورد ویروس «کرونا »را پوشش دهند تا هم اعتماد مردم را بتووانند جلب کنند و هم فضایی ایجا نکنند که مردم به سمت اسن رسانه‌های معاند بروندپیش ینی می شود اگر روند اطلاع رسانی به این صورت ادامه یابد این رساننها مجدد از این فضا استفاده کنند و با انتشار لحظه ای اخبار در مورد «کرونا »زمینه بیشتری برای جرب مردم به رسانه‌هایشان فراهم کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار