هجمه رسانه‌‌های ضدانقلاب علیه ترکیب مجلس یازدهم کلید خورد

با توجه به ترکیب مجلس یازدهم که اکثریت نمایندگان را اصولگرایان تشکیل می دهند و به ویژه حضور محمدباقر قالیباف در مجلس آینده، جریان ضدانقلاب موج رسانه ای سیاه‌نمایی از مجلس یازدهم را کلید زده است. علاوه بر این رسانه‌های معاند همچنان با برجسته سازی میزان مشارکت در این انتخابات ، محور مشوعیت زدایی از جمهوری اسلامی را دنبال می کنند.
کد خبر: ۵۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

رضا علیخانی فعال سیاسی ضد انقلاب در مصاحبه با بی بی سی فارسی مدعی شد: «مجلس جدید انزوای ایران را عمیق‌تر و خطر جنگ را بیشتر می‌کند و فقر را در کشور گسترده‌تر خواهد کرد». همچنین جوادی حصار اطلاح طلب رادیکال نیز در مصاحبه با بی بی سی فارسی عنوان کرد: « مجلس جدید، مجلسی محبوب رهبر ایران است که از رای دهندگان خواسته بود به کسانی رای بدهند که جلوی آمریکا بایستند؛ مجلسی در اختیار تندروها که حالا همه اهرم‌های قدرت را به جز ریاست جمهوری در دست دارند. با ترکیب مجلس جدید دولت حسن روحانی بیش از پیش منزوی خواهد شد و ناتوان در پیشبرد سیاست‌هایش.

: به نظر می‌رسد با توجه به ترکیب مجلس یازدهم و غالب شدن رویکرد انقلابی در انتخابات، جریان معاند با دستاویز قرار دادن میزان مشارکت در انتخابات تلاش می کند مشروعیت مجلس یازدهم را زیر سوال ببرد. در این بین هجمه رسانه‌ای به برخی از چهره های اصولگرای مجلس و تخریب آنها از جمله «محمد باقر قالیباف» در رسانه های ضدانقلاب کلید خورده است. همچنین سیاه‌نمایی و القای نارآمدی مجلس یازدهم از محورهای این رسانه ها است. القای افزایش تنش‌های سیاسی به ویژه دعواهای سیاسی درون جناحی با هدف نارکارآمد نشان دادن مجلس یازدهم توسط رسانه‌های اپوزیسیون به شدت دنبال می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار