پشت‌پرده فضاسازی رسانه‌ای ضدانقلاب در خصوص بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب چیست؟

رهبر معظم انقلاب، یکشنبه چهارم اسفند، در ابتدای جلسه‌ درس خارج فقه با تشکر از «درخشش مطلوب ملت ایران» در امتحان بزرگ انتخابات و با اشاره به «ناکام گذاشتن فرصت‌طلبی و تبلیغات همه‌جانبه دشمنان» تاکید کردند: «رسانه‌های بیگانه از کمترین فرصت برای منصرف کردن مردم از حضور در انتخابات چشم‌پوشی نکردند به نحوی که در دو روز آخر باقی مانده تا انتخابات به بهانه یک بیماری و ویروس سعی داشتند مردم را از حضور در پای صندوق‌ها منصرف کنند».
کد خبر: ۵۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

ایندیپندنت فارسی درگزارشی با عنوان «ادعای رهبر ایران درباره رابطه ویروس کرونا و انتخابات مجلس» نوشت: «رهبر جمهوری اسلامی مشخصا به شهر «قم» اشاره کرد و مدعی شد که این شهر در انتخابات یکی از «شلوغ‌ترین» حوزه‌های انتخابیه بوده است.شهر قم در روزهای گذشته شاهد فراگیری گسترده ویروس کرونا بود و اخباری بسیار زیادی درباره امکان قرنطینه شدن این شهر نیز به گوش رسید.براساس اعلام مقامات مسئول برگزاری انتخابات میزان مشارکت در انتخابات مجلس در شهر قم ۴۳ درصد اعلام شده که نسبت به دوره قبل ۱۸ درصد کاهش نشان می‌دهد. نتایج اولیه انتخابات امسال در ایران نشان می‌دهد که میزان مشارکت مردم در این انتخابات کم‌ترین میزان مشارکت در طول ۴۱ سال گذشته بوده است. بنا به ادعای علی خامنه‌ای مشارکت مردم در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با وجود تمام اقدامات دشمنان «مطلوب» بوده است. علی خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این ادعا که «دشمنیِ دشمنان با ملت ایران محدود به عرصه‌های اقتصاد، فرهنگ و باورهای دینی و انقلابی نیست» گفت: «آنها حتی با انتخابات ملت ایران نیز مخالف هستند چرا که نمی‌خواهند پدیده شرکت مردم به‌نام دین در پای صندوق رأی و در خدمت انقلاب، به‌عنوان یک واقعیت تثبیت شود در حالی که مقامات جمهوری اسلامی هنوز نتیجه نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام نکردند اما خبرگزاری فارس روز گذشته خبر داد که مشارکت در انتخابات مجلس در کل کشور به کمتر از ۴۲ درصد رسیده که پائین‌ترین میزان مشارکت در انتخابات پس از گذشت ۴۱ سال از انقلاب اسلامی در ایران بوده است.

رسانه‌های ضدانقلاب در جهت تحت‌الشعاع قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب و کاستن از نقش دشمن و رسانه‌های ضد‌انقلاب در دشمنی با جمهوری اسلامی، درصدد هستند با القای این مفهوم که حاکمیت همه مشکلات و کاستی‌های داخلی و خارجی خود را به گردن «دشمن» می اندازد، این موضوع را در افکار عمومی کم رنگ کنند. برخی از تحلیلگران جریان معاند از جمله علی افشاری ادعا می کنند دستگاه محاسباتی رهبری دچار اختلال شده و مشاروان به او اطلاعات اشتباه می دهند چرا که رهبری قبل از انتخابات از نبود نگرانی بابت حضور گسترده مردم گفته بودند در حالی که این انتخابات با مشارکت بسیار پایین برگزار شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار