پشت پرده انتشار شایعه تعطیلی کشور!

در پی اعلام شیوع کرونا در کشور، شاهد موج گسترده تعطیلی نهادهای فرهنگی، دانشگاه‌ها و برخی نهادهای اداری هستیم که باعث شده کشور تا مرز تعطیلی پیش رود.
کد خبر: ۵۲۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴

در همین راستا «بی بی سی فارسی» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: با افزایش تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر و مرگ ۵ نفر،‌  تمام دانشگاه ها و موزه ها و سینماها به صورت موقت تعطیل شدند.همچنین وزارت ارشاد ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که تمام برنامه‌های هنری و سینمایی در سراسر ایران از فردا، یکشنبه ۴ اسفند ماه به مدت یک هفته تعطیل است. اجرای تمام تئاترها و همچنین اکران فیلم‌های سینمایی متوقف می‌شود. در اراک مسابقات داخل سالن تیراندازی با کمان قهرمانی کشور در این شهرستان و کلیه مدارس آن به مدت یک هفته تعطیل شود. تمام اردوها، گردهمایی‌ها و فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای پیش‌گیری از سرایت ویروس کرونا هم تا اطلاع بعدی در ایران لغو شده است. لغو اعزام جودوکاران نابینا و کم‌بینا به ترکیه، لغو اردو‌ی تیم ملی فوتبال در انزلی، لغو تمامی همایش‌های دانشگاه پیام نور، لغو مسابقات شنا و لغو تمام اردو‌های دانش‌آموزی از دیگر تصمیم‌های مرتبط با مقابله با گسترش ویروس کرونا در ایران است.

با توجه به حضور مردم در انتخابات و پیروزی نیروهای وحدت انقلاب در این انتخابات این رسانه‌های ضدانقلاب با طرح اداعای ناتوانی حاکمیت جهت مقابله با کنترل «کرونا» در کشور و گرفتن انگشت اتهام به سمت حاکمیت و بدون اشاره به نقش دولت جهت مقابله با «کرونا» در تلاشند که بذر بی اعتمادی مردم به حاکمیت را با بزرگنمایی مواردی از قبیل کمبودماسک درکشور،کمبود پزشک و... بارورکنند.پیش بینی می شود. طی روزهای آینده مجدد این رسانه‌ها با بزرگنمایی میزان تلفات جانی «کرونا» و طرح ادعای نبود نظارت بر مراکز درمانی، فضا را به سمتی هداست کنند که زمینه سازی جهت تعطیلی مراکز  اداری کل کشور با ایجاد ترس و واهمه بین مردم با پمپاژ رسانه ای مبنی بر اینکه تنها راه پیشگیری از «کرونا» ماندن در خانه است؛ فضای را طوری ترسیم کنند که مردم دیگر به محل کار نروند  تا بتواند سیستم اداری کشور را  با این طرح فلج کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار