رسانه ها با بزرگنمایی ارتباط «کرونا » به شهر قم درصدد رسیدن به چه اهدافی هستند؟

قم اولین شهر در ایران است که وجود ویروس کرونا در آن تایید شد و در همین راستا محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی قم در برنامه خبری صداوسیمای ایران گفته است که شهر قم از بعداز‌ظهر با یک پیک وسیع آلودگی به کرونا مواجه شده است.
کد خبر: ۵۲۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

در همین راستا «ایران وایر» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: از قم به‌عنوان کانون اصلی انتشار ویروس کرونا در ایران نام برده می‌شود، کانونی که «غلامرضا جلالی»، رییس پدافند غیرعامل گفته مقام‌های مسئول درباره قرنطینه کردن این شهر هنوز به نتیجه نرسیده‌اند. در قم در حال حاضر بوسه بر ضریح خواهر امام هشتم شیعیان ممنوع شده، حوزه علمیه تعطیل‌شده است. «ناصر مکارم شیرازی» از مراجع تقلید قم از مردم خواسته برای مصون ماندن در برابر این بیماری «‌در تمام خانه‌ها زیارت عاشورا و حدیث کسا خوانده شود.» «جعفر سبحانی»، از دیگر مراجع تقلید است دراین‌باره گفته «به‌طور قطع در هر پدیده‌ای که رخ دهد، مصلحتی از جانب خداوند وجود دارد که ما از آن اطلاع نداریم. حالا که این بیماری آمده است اینکه مصلحت چه بوده است، خدا می‌داند.» در کنار این توصیه مراجع تقلید نیز، ستاد مدیریت بحران استان قم تصویب کرده که کلیه مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تعطیل است.

با توجه به نقش محوری شهر قم در تربیت طلاب دینی رسانه‌های ضد انقلاب با بزرگنمایی شیوع «کرونا» در قم در تلاشند که ابتدا فضایی ایجاد کنند که مردم جهت مراجعات دینی و زیارت به این شهر سفر نکنند علاوه بر این با توجه به فرارسیدن ماه رجب هجمه ای علیه روحانیون ایجاد کنند که این افراد نتوانند جهت تبلیغات دینی به دیگر شهرها بروند و آنها را به عنوان ناقلان «کرونا» در افکار عمومی معرفی کنند. پیش بینی می شود در روز‌های آینده فشار رسانه ای بیشتری  بر طرح اداعای معرفی شهر قم به عنوان منبع اولیه شیوع «کرونا» در کشور کنند با هدف تضعیف جامعه روحانیت  ایجاد می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار