اعزام مجدد نیروهای دانمارک به پایگاه عین‌الاسد

بعد از شهادت سپهبد «قاسم سلیمانی» دانمارک جز اولین کشورهای بود که نیروهای خود را از عین‌الاسد خارج کرد و با توجه به اعلام رسمی رسانه‌ها به نظر می‌رسد که دانمارک به دنبال بازگشت نیروهای خود به این پایگاه است.
کد خبر: ۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

در این راستا «رویترز» در گزارشی نوشت:«ترین برامسن» وزیر دفاع دانمارک در این زمینه گفت که نظامیان دانمارکی به پایگاه عین‌الاسد بازخواهند گشت. به دنبال شدت یافتن تنش بین ایران و آمریکا متعاقب حمله تروریستی نیروهای آمریکا به سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانش نزدیک فرودگاه بین‌المللی بغداد و شهادت آن‌ها و پاسخ قاطع موشکی ایران که تاکنون بیش از 100 نظامی آمریکایی بنابر اعلام رسمی پنتاگون دچار آسیب‌های مغزی شده‌اند، ماه گذشته برخی از این نیروها به‌طور موقت به کویت انتقال یافتند. دانمارک حدود 130 نظامی خود را به‌عنوان بخشی از ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق و سوریه در پایگاه عین‌الاسد مستقر کرد. وزارت دفاع دانمارک در بحبوحه تنش تهران و واشنگتن اعلام کرد که به دلایل امنیتی همه فعالیت‌های آموزشی و نظامی خود را در عراق به حالت تعلیق درآورده است».

قبل از حمله موشکی ج.ا.ا به پایگاه عین‌الاسد عراق، دانمارک که عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بوده بخش عمده‌ای از نیروهای خود که 130 نفر بودند را از این پایگاه هوایی خارج کرد؛ و به نظر می‌رسید که بازگشت آن‌ها به عراق دور از ذهن باشد؛ زیرا مردم و اکثر مسئولین عراق به‌شدت به دنبال خروج نیروهای بیگانه از عراق هستند؛ اما با این اوصاف دانمارک قصد دارد که نیروهای خود را به این پایگاه بازگرداند. پیش‌بینی می‌شود که علت بازگشت نیروها عضو ناتو به این پایگاه به خاطر تلاش دولت آلمان و آمریکا در چند روز گذشته بوده است. چراکه این دو کشور به‌شدت بر حفظ نیروهای ناتو در عراق تأکید داشته‌اند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار