احتمال تشکیل استعمار فرا نو در آفریقا و آسیا!

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام کردند که انجام مأموریت جدید در دریای مدیترانه جهت اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه لیبی آماده هستند که در این راستا دولت مختلفی اعلام آمادگی کرد.
کد خبر: ۵۲۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

در این رابطه «عرب نیوز» در گزارشی نوشت: «لویجی دی مائو» وزیر خارجه ایتالیا با اشاره به این‌که این مأموریت شامل تشکیل ائتلاف دریایی خواهد بود، گفت: ما با مأموریت جهت عدم  ورود تسلیحات به لیبی موافقت کرده‌ایم. «استفانی ویلیامز» قائم‌مقام نماینده ویژه سازمان ملل در امور لیبی یکشنبه در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ درباره ادامه درگیری‌ها در این کشور و تداوم دخالت‌های خارجی صحبت کرد. خبرگزاری سانا سوریه هم نوشت: «اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و نهادهای مرتبط با نظام سوریه اعمال کرد. اتحادیه اروپا 8 فرد و دو نهاد سوری را به لیست تحریم‌های اعمالی علیه سوریه اضافه کرد. پارلمان اتحادیه اروپا 8 بازرگان برجسته و دو نهاد مرتبط با بازرگانان نظام سوریه و حامیانش را در لیست تحریم‌ها قرار داد.

با توجه به گذشته دولت‌ها در لیبی به نظر می‌رسد که قدرت‌های فرامنطقه تنها به دنبال این هستند که با طرح ادعای این‌که در لیبی تسلیحات هسته‌ای است وارد شوند و استعمار فرا نو در جهان تشکیل دهند. چراکه این اتهام زنی‌ها و دخالت‌ها در حالی در منطقه صورت می‌گیرد که کشورها درگیر بحران داخلی هستند و مهم‌تر این‌که در کشورهای این موضع گرفته‌اند که دسترسی به آب‌های آزاد دارند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار