تلاش جریان رسانه‌ای ضدانقلاب برای تطهیر «روح الله زم»

روح‌الله زم مدعي شد كه پس از امانوئل مكرون رييس‌جمهوري فرانسه، سنگين‌ترين تيم حفاظت براي او بوده است.
کد خبر: ۵۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

او اين ادعا را در دومين جلسه دادگاهش كه روز گذشته در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامي به رياست قاضي صلواتي برگزار شد، مطرح كرد. جلسه اول دادگاه روح‌الله زم كه مهرماه سال جاري توسط سپاه پاسداران بازداشت شد، در بيست‌ويكم بهمن‌ماه برگزار شد. در جلسه اول مدير كانال آمدنيوز فرصت دفاع از خود را پيدا نكرد، اما در جلسه دوم پس از اظهارات برخي شكات اين پرونده، رييس دادگاه از او خواست براي دفاع در جايگاه حاضر شود. روح‌الله زم با معرفي خود به عنوان روزنامه‌نگار اعلام كرد كه سال 88 پس از انتخابات بازداشت شده است. او اتهام فساد في‌الارض را كه قاضي صلواتي از او خواسته بود، درباره آن توضيح دهد، نپذيرفت.

کاوه شیرزاد فعال سیاسی ضد انقلاب در مصاحبه با ایران اینترنشنال مدعی شد: « در آستانه انتخابات روی پرونده ی روح الله زم کار کردند تا یک نمایش اقتدار پوشالی را نشان دهند. دادگام روح الله زم هیچ شباهتی به دادگاه های معمول در جهان ندارد. روح الله زم وکیا ندارد چرا که نهادهای امنیتی مانع دفاع وکلا از وی شده است».

جریان اپوزیسیون در ادامه‌ی متهم ساختن جمهوری اسلامی به نقض حقوق بشر و آزادی بیان، تلاش می کند با پروپاگاندای رسانه‌ای اتهامات «روح الله زم» را به حاشیه برده و مواردی همچون جاسوسی و اقدام او علیه امنیت ملی را کم‌رنگ جلوه دهند. این رسانه ها با خبرنگار خواندن «روح الله زم» تلاش می کنند دادگاه وی و ترکیب آن را غیرقانونی جلوه دهند تا پیشاپیش هرگونه حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب را به عنوان حکمی غیر قانونی القا کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار