هدف از انتشار بیانیه «دانشجویان متحد» چیست؟

«دانشجویان متحد» پیرامون انتخابات مجلس یازدهم بیانیه‌ای صادر کردند  و در آن اعلام کردند نیروهای سیاسی رسمی در سطح اقتصاد سیاسی تفاوت معناداری ندارند و هیچ‌یک نمی‌توانند بدیلی حداقلی برای شرایط فعلی باشند.
کد خبر: ۵۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵

در همین راستا «تریبون زمانه» در گزارشی با انتشار مفاد این بیانیه می‌نویسد: در فاصله‌ی چند روز تا انتخابات مجلس یازدهم، سکوت مردم در قبال هیاهوی پوچ نیروهای سیاسی رسمی، به بلندترین صدا، بی‌معنایی این انتخابات را فریاد می‌زند. گویی مردم ایران مبهوت از سرکوب و سوگوارِ جان‌های به خون غلتیده، بی‌اعتبار شدن صندوق رای را به نظاره نشسته‌اند و هر روز هر چه بیشتر خود را نسبت به بازیِ رقت‌انگیز طیف‌های سیاسیِ فاقد پایگاه اجتماعی، بیگانه می‌پندارند. اکنون احزاب و جریان‌های رسمی چنان از مردم فاصله دارند که به جرات می‌توان گفت هیچ‌کدام از شکاف‌های بنیادی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در رقابت آنها بازنمایی نمی‌شوند.در سال‌های اخیر سیاست‌های اقتصادی افسارگسیخته، طرد و حذف سیاسی و انواع تبعیض‌های فرهنگی و اجتماعی جان مردم را به لب رسانده است.

باتوجه به نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و با توجه به عملکرد ضعیف مجلس فعلی، رسانه‌های ضدانقلاب با هدف زمینه سازی برای مشارکت پائین مردم در انتخابات با انتشار بیانیه ها و نامه های اعتراضی در تلاشند که اصل نظام انتخابات را زیر سوال ببرند و افکار عمومی را به سمتی هدایت کنند که رای دادن و رای ندادن تاثیری در زندگی افراد ندارد. پیش بینی می شود در رزوهای آینده و تا زمان برگزاری انتخابات این رسانه‌ها مجدد انتشار به پوشش گسترده نامه های اعتراضی و بیانیه های سیاسی اقدام کنند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار