پوشش رسانه ای تجمع کارگران مترو توسط رسانه‌های ضد انقلاب با هدف تحریک بقیه کارگران

جمعی از کارگران خط سه متروی تهران که در کارگاه ایستگاه نوبنیاد و اقدسیه مشغول به کار هستند،بدلیل عدم پرداخت مطالبات کارگری شان در برابر شورای شهر تهران تجمع زدند.
کد خبر: ۵۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

در همین راستا « آواتودی » در گزارشی تحلیلی می‌نویسد:جمعی از کارگران خط سه متروی تهران که در کارگاه ایستگاه نوبنیاد و اقدسیه مشغول به کار هستند، در برابر شورای شهر تهران تجمع کردند.کارگران می‌گویند: مدیران مترو به ما قول می‌دهند که حقوق‌تان را واریز می کنیم، در حالی که با وعده‌و وعید ۱۸ ماه است که بدون حقوق مشغول به کاریم. ما ۶۰ نفر مشغول در دو کارگاه اقدسیه و نوبنیاد هستیم که ماه‌هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم. البته اعتبار به مترو می‌دهند، اما برای تجهیز و توسعه مترو استفاده می‌شود و حقوق کارگران پرداخت نمی‌شود.

با توجه به عملکرد ضعیف مجموعه شهرداری تهران بر نظارت بر امور پیمانکاران و عدم توجه کافی به مباحث حقوقی کارگران قراردادی، اعتراض و تجمع امرووز کارگران بدلیل عدم پرداخت مطالبات حقوقی اش دور از انتظار نبود .شهرداری باید با نظارت دقیق و کافی بر پیمانکاران و پرداخت به موقع حقوق قانونی کارگران از شروع چینین تجمعات و اعتراضاتی که باعث ایجاد خوراک تبلیغاتی برای رسانه ها می شود خودداری کرد.با توجه به رد صلاحیت برخی از اصلاح طلبان در انتخابات مجلس منبع اولیه این خبر رسانه‌های اصلاح طلب بود که به نظر می‌رسد هدف از انتشار این خبر به نوعی بزرگ نمایی مشکلات کارگران با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی است.و با توجه به اینکه این رسانه‌ها از طرف برخی از چهره‌های رد صلاحیت شده حمایت می‌شوند پیش بینی می‌شود انتشار گسترده و یکپارچه این خبر در این برهه زمانی به نوعی تلافی سیاسی با هدف بی رغبت کردن مردم جهت مشارکت سیاسی در انتخابت می باشد .

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار