اظهارات «خالد بن سلمان» در سالروز ترور «رفیق الحریری»!

«خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع سعودی به بهانه پانزدهمین سالروز ترور «رفیق الحریری» نخست‌وزیر اسبق لبنان، جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله را مورد اتهام قرار داد.
کد خبر: ۵۲۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱

در این زمینه «النشره» در گزارشی نوشت: «پانزده سال پیش رفیق الحریری ترور شد. وی رهبری ملی و مصلح بود که مسیر بازسازی و تحقق ثبات در کشورش را دنبال می‌کرد.... شبه‌نظامیان خیانت‌کار ایرانی که از او و پروژه نهضت ملی‌اش به تنگ آمده بودند، وی را ترور کردند؛ این شبه‌نظامیان تنها فرهنگ ویرانی را می‌شناسند. «خالد بن سلمان» ادامه داد، رفیق الحریری رفت اما پروژه ملی وی که در راستای «تحقق ثبات و همزیستی برای مقابله با پروژه‌های شبه‌نظامیان فرقه‌گرا» است، باقی خواهد ماند. «سعد الحریری» نخست‌وزیر سابق و پسر رفیق الحریری هم در سخنرانی خود پایان «تسویه ریاستی» سال ۲۰۱۶ با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان به‌عنوان حامی حزب‌الله را اعلام کرد، به «جبران باسیل» وزیر خارجه سابق لبنان هجمه برد و وی را «رئیس در سایه» خواند».

بعد از تحولات مختلف از جمله بهار عربی در سال 2011، شکست داعش، افزایش قدرت محور مقاومت در منطقه، دولت سعودی تلاش کرد تا یک استراتژی واگرایی با ج.ا.ا و دیگر اعضای محور مقاومت در پیش بگیرد. اما این سیاست واگرایی در تحولات اخیر خصوصاً شکاف سیاسی در عراق و تظاهرات مردمی در لبنان چند برابر شد. از این‌رو  به دنبال این است تا در این سیر تحولات اخیر ج.ا.ا و حزب‌الله را متهم کند که شواهد مذکور نشانگر این طرح ادعای و اتهام زنی دولت سعودی است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار