پشت‌پرده فعالیت‌های جریان ضدانقلاب برای «تحریم انتخابات» چیست؟

رسانه‌ها و فعالان جریان ضدانقلاب در آستانه برگزاری انتخابات، موج رسانه‌ای «تحریم انتخابات» را تشدید کرده‌اند، به نحوی که برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند از جمله «من و تو» و «ایران اینترنشنال» با اختصاص برنامه ‌های ویژه در این خصوص، تلاش می کنند مردم را به تحریم انتخابات تحریک و تشویق کنند.
کد خبر: ۵۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

 

«رادیو فردا» در گزارشی با هدف تحریک افکار عمومی به تحریم انتخابات نوشت : « تجربه نحوه مشروعیت‌زدایی از حکومت مادورو در ونزوئلا نشان می‌دهد که تحریم در ایران نیز قابلیت آن را دارد تا به شکلی مؤثر بر ساختار قدرت اثر بگذارد و آن را در نقطه کانونی‌اش، انتخابات، به چالش بکشد».

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، به نظر می‌رسد جریان ضد انقلاب از همه طیف‌ها در تحریک و تشویق مردم به تحریم انتخابات متحد شده‌اند. انتشار گسترده نظر‌سنجی های هدفمند با هدف مشارکت دادن و درگیر کردن فعالان اجتماعی در کمپین #رای_بی_رای، پخش ویژه برنامه هایی در شبکه های ماهواره‌ای با موضوع انتخابات مجلس که در نهایت به تشویق مردم برای تحریم انتخابات منتهی می شود، همچنین انتشار بیانیه از سوی فعالان سیاسی خارج نشین و احزاب و گروهک‌های منافقین و بازتاب گسترده آن، موج رسانه‌ای شدیدی در راستای تحریم انتخابات راه اندازی کرده اند که به نظر می‌رسد در روزهای آینده پررنگ‌تر نیز شود. بازنشر و بازخوانی اعتراضات آبان ماه، بازتاب اظهارات نمایندگان و فعالان سیاسی اصلاح طلب رادیکال و برجسته کردن اختلافات درون حزبی اصولگرایان از جمله سوژه‌ها و محورهای این رسانه‌ها است که در کنار هجمه به نظارت استصوابی شورای نگهبان، تلاش می شود با دلسرد کردن مردم برای شرکت در انتخابات، حضور و مشارکت آنها را بی تاثیر القا کنند. فعالان و رسانه‌های ضدانقلاب کاهش مشارکت مردمی در انتخابات را عامل کاهش مشروعیت جمهوری اسلامی در سطح بین الملل معرفی کرده و آن را زمینه ساز فروپاشی نظام عنوان می کنند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار