حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

گزارش‌های در خصوص انفجار مهیبی در پایتخت عراق منتشرشده است که رسانه‌های آن را حمله راکتی در اطراف سفارت آمریکا بازتاب داده‌اند.
کد خبر: ۵۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

در این راستا «رویترز» در گزارشی نوشت: «انفجارهای مهیبی پایتخت عراق را تکان داد. شاهدان عینی می‌گویند پس از شنیدن این انفجارها دود غلیطی نیز بر فراز منطقه انفجار مشاهده شده و تعدادی آمبولانس به منطقه زیونه و البلدیات در شرق بغداد اعزام شدند. 4 فروند راکت از دو ناحیه‌ جمیله و الطالبیه که مناطقی تحت کنترل شبه نظامیان موسوم به «جنبش النجباء»، پرتاب شده است. موشک دیگری نیز از منطقه زعفرانیه، منطقه‌ای که تحت کنترل شبه نظامیان سازمان «بدر» به سوی سفارت آمریکا پرتاب شده است و سه موشک دیگر نیز از منطقه زایونه که تحت کنترل شبه نظامیان عصائب اهل الحق است، پرتاب شد. این نخستین باری نیست که منطقه الخضراء در بغداد و محیط سفارت آمریکا هدف حملات راکتی قرار می‌گیرد. آخرین مورد از این نوع حملات راکتی سقوط 3 موشک کاتیوشا در 20 ژانویه گذشته بود قبل از آن نیز در 8 ژانویه نیز بغداد شاهد موشک‌های مشابهی بود». «فرانس 24» هم نوشت: «این نوزدهمین حمله به سفارت آمریکا در بغداد یا پایگاه‌های محل حضور نیروهای آمریکایی در عراق از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون است».

هرچند تاکنون هیچ رسانه‌ای جزئیات این حمله را اعلام نکرده‌اند؛ اما با توجه به نوع واکنش این رسانه‌ها به نظر می‌رسد که به دنبال آن هستند تا آن را به گروه شیعه جرکت نجباء عراق را عامل این حمله‌ها جلوه دهند. چراکه در چند روز گذشته سخنگوی گروه نظامی شیعه جرکت نجباء عراق از آغاز شمارش معکوس عملیات این گروه علیه نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد و همین باعث شده که این رسانه‌ها به‌صورت غیرمستقیم انگشت اتهام به سمت‌وسوی این گروه نشانه روند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار