«پگاه بنی‌هاشمی» در آخرین مقاله خود به دنبال چیست؟

با این‌که نزدیک به چهل روز از اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی شماره ۷۵۲ می‌گذرد. اما هنوز در این میان رسانه‌های هستند که به دنبال ایجاد ابهام و شبهه‌سازی هستند.
کد خبر: ۵۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹

در این رابطه «پگاه بنی‌هاشمی» کارشناس حقوق، مقاله در ایندیپندنت منتشر کرد: «ابتدا تمام مسئولین دولتی یک‌صدا تلاش داشتند تا احتمال سقوط هواپیمابر اثر شلیک موشک را انکار کنند. از سخنگوی دولت، علی ربیعی، گرفته تا آقای عابد زاده، رئیس هواپیمایی کشوری و ... . پس از این، فرمانده هوا فضای سپاه جمهوری اسلامی، سردار حاجی زاده، اظهار داشت که یک موشک بر اثر «خطای انسانی» به هواپیما شلیک شده و پدافند زمینی سپاه آن را اشتباهی منفجر کرده است. پس از حدود سه هفته، وقتی کشور اوکراین از مقدار خسارتی که ایران برای هر فرد کشته‌شده در این سقوط - که مبلغ ۸۰ هزار دلار برآورد شده بود - ابراز ناخرسندی می‌کرد، صدای ضبط‌شده مکالمات هواپیمای مسافربری آسمان و برج کنترل مراقبت پروازی تهران رسانه‌ای شد. این جریان یک‌بار دیگر آتش دروغ‌گویی و پنهان‌کاری را علیه مسئولان دولتی ج.ا.ا برافروخت. اما سپاه پاسداران به‌عنوان مرتکب اصلی این اتفاق، تنها یک حالت را از همان ابتدای امر مطرح کرده و آن خطای انسانی بوده است».

به نظر می‌رسد که این مقاله به دنبال آن هست تا عامل اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی را عاملی عمدی جلوه دهد. چراکه بارها در این مقاله سپاه پاسداران را متهم کرده که اگر می‌خواهد ثابت کند خطای انسانی بوده است جزئیات اصابت موشک به هواپیما را رونمایی کند؛ و در نهایت به دنبال آن است که درد این خطای انسانی را یک فاجعه برای مردم ایران و دیگر کشورهای نمایش دهد. تا نقش در عدم حضور مردم در انتخابات پیش رو داشته باشند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار