پشت پرده بیانیه فعالان آموزش و پرورش  چیست؟

«ایران وایر» مدعی شده است که گروهی از نویسندگان و روزنامه نگاران و فعالان رسانه‌ای حوزه آموزش و پرورش با انتشار بیانیه‌ای به صدور حکم ۴۱ سال زندان و شلاق برای همکاران خود در استان خراسان رضوی اعتراض کردند.
کد خبر: ۵۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

در همین راستا «ایران وایر » در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: اتهامات منتسب شده به این زندانیان طیف وسیعی از  اتهامات، مانند، سوء استفاده مالی از کمک‌های جمع‌آوری شده برای زلزله زدگان کرمانشاه، اعتیاد، تحریک به آشوب، تحصن و تظاهرات، درگیری از طریق فراخوان در فضای مجازی، برنامه‌ریزی برای تسخیر برخی مکان‌های نظامی، به‌دست آوردن سلاح و اقدام مسلحانه را در بر می گیرد. اتهاماتی که با هم سازگاری ندارند و غیر قابل جمع هستند. در این بیانیه اشاره شده است که  این اتهامات بدون مستند و با غرض ورزی سیاسی می باشد و این رویه، مورد قبول معلمان نیست. در ادامه این بیانیه تاکید شده است که افراد بازداشت شده ، فعالان صنفی هستند و حداکثر فعالیت آنها دعوت به تجمع و تحصن آرام در اعتراض به وضعیت معیشتی معلمان بوده است.

علی رغم اینکه قوه قضائیه در این مورد اطلاع‌رسانی شفاف و دقیقی در مورد جرم مرتکب شده این افراد انجام داده پیش بینی می‌شود رسانه‌های ضدانقلاب مجدد از وضعیت اقتصادی و اجتماعی فرهنگیان سوء استفاده کنند و باعث تحریک این قشر علیه ج.ا.ا شوند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار