پشت پرده ابراز نگرانی جریان ضدانقلاب از اعدام «روح الله زم» چیست؟

رسانه‌های ضدانقلاب نگران اعدام روح‌الله زم، مدیر کانال معاند آمدنیوز شدند. در همین زمینه بی بی سی فارسی در گزارش خود عنوان کرده است: سازمان گزارشگران بدون مرز درباره خطر اعدام روح‌الله زم، از گردانندگان کانال تلگرامی آمدنیوز، هشدار داده و گفته است با طرح اتهام‌های "افساد فی الارض" و "جاسوسی" علیه آقای زم، او با احتمال مجازات مرگ روبرو است.
کد خبر: ۵۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

 ایندیپندنت فارسی در بازتاب این خبر در گزارش خود عنوان کرد: « گزارشگران بدون مرز، صلواتی را جلادی برای روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران» دانسته است.صلواتی، قاضی پرونده روح‌الله زم، به دلیل موارد متعدد نقض حقوق بشر و صدور رای بر اساس تمایل نهادهای امنیتی، در لیست تجریم‌های حقوق‌بشری اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد». در ادامه گزارش ایندیپندنت فارسی آمده است: «خبر بازداشت مدیر آمدنیوز ۲۲ مهرماه اعلام شد. اطلاعات سپاه ادعا کرد که در عملیاتی پیچیده او را به داخل کشور هدایت کرده است. عالی‌ترین فرماندهان نظامی ایران از این اقدام اطلاعات سپاه به عنوان یک دستاورد بسیار بزرگ و ارزشمند تقدیر کردند. با گذشت چهار ماه از بازداشت او، مشخص نیست عملیات پیچیده‌ای که گفته می‌شود سربازان گمنام امام زمان انجام داده‌اند، به چه ترتیبی انجام شده و روح‌الله زم از چه مسیری به کشور «هدایت» شده است. گمانه‌زنی‌های متعددی در مورد بازداشت او در فرودگاه عراق ‌منتشر شده، با این حال جزئیات بازداشت به طور رسمی تایید نشده است».

جریان ضدانقلاب در راستای اعتبارزدایی از دادگاه روح الله زم، و کاهش مشروعیت دادگاه انقلاب در بین افکار عمومی، تلاش می‌کند این مفهوم را القا کند که دادگاه «روح الله زم» حالت نمایشی دارد و حکم قطعی او اعدام است. ابراز نگرانی مجامع حقوق بشری ضد انقلاب را نیز می توان در همین چارچوب تحلیلی کرد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار