هدف نشست خبری وزرای امور خارجه آلمان و آمریکا چه بود؟

وزرای دفاع آمریکا و آلمان طی نشست خبری در مونیخ، با طرح این ادعا که نبرد با داعش هنوز به پایان نرسیده است بر لزوم تداوم همکاری ائتلاف بین‌المللی با دولت عراق برای مبارزه با تروریسم تأکید کردند.
کد خبر: ۵۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

در این زمینه «رویترز» در گزارشی نوشت: «در ابتدای این نشست وزیر دفاع آلمان با اشاره به نشست کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش در مونیخ گفت: «نبرد با داعش هنوز به پایان نرسیده است. ما پیشرفت‌های قابل‌توجهی به دست آورده‌ایم... اما داعش هنوز کاملاً شکست نخورده است».

کارن‌باوئر با پیچیده خواندن وضعیت داخلی عراق، توضیح داد: «عملیات عزم راسخ (ائتلاف) و مأموریت ناتو در عراق یک هدف مشترک دارند و آن مبارزه با گروه تروریستی داعش است».

وی با اشاره به دعوت دولت عراق از ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش، اظهار داشت: «لازم است که هر دو مأموریت (ناتو و ائتلاف) همکاری بسیاری نزدیکی با دولت عراق داشته باشند».

وزیر دفاع آمریکا به‌عنوان سخنران بعدی با اشاره به آغاز فعالیت ائتلاف ضد داعش از سال ۲۰۱۴، گفت: «ما در تلاش برای ایجاد هماهنگی بین ائتلاف و دولت عراق هستیم تا به این کشور کمک کنیم».

اسپر با بیان اینکه کار ائتلاف ضد داعش هنوز به پایان نرسیده، مدعی شد: «ما هنوز هم هوشیار هستیم. ما مجدداً بر تعهد خود برای شکست دادن داعش و همکاری با ناتو جهت پیشگیری از حملات جدید تأکید می‌کنیم».

وی ضمن اشاره به برنامه‌های آمریکا و اروپا برای گسترش مأموریت و حضور ناتو در عراق به بهانه آموزش نظامیان این کشور، افزود: «نظامیان ائتلاف و ناتو، درباره نحوه گسترش اقدامات ناتو برای حمایت دستگاه‌های امنیتی عراق، در تماس خواهند بود».

با توجه به تحولات اخیر در منطقه، خصوصاً در عراق، پیش‌بینی می‌شود که این نشست و گفتگو در راستای تحکیم و همکاری ناتو در منطقه و بخصوص عراق باشد. چراکه این دو کشور اصرار چشمگیری در حفظ نیروهای خود در عراق دارند و احتمالاً تلاش خواهند کرد تا با دیگر کشورهای عضو ناتو را در منطقه حفظ کنند.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
عناوین برگزیده
آخرین اخبار