پشت پرده میزان بدهی دولت به بانک مرکزی در بودجه 99

رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: میزان درصد بدهی دولت‌ها به تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد دولت ظرفیت خوبی برای تامین کسری بودجه به وسیله اوراق بدهی با حفظ پایداری مالی دارد.
کد خبر: ۵۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

در همین راستا «آفتاب» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، سقف کل بودجه کشور در سال آینده ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان است که از این رقم ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی و ۴۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است. منابع بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ بیش از ۵۶۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی و ۷۹ هزار میلیارد تومان منابع اختصاصی است.

با توجه به عملکرد ضعیف دولت در بخش اقتصادی ، رسانه های حامی دولت با انتشار چنین اخباری سعی بر این دارند نشان دهند که دولت در بخش اقتصادی و بودجه ای عملکرد خوبی داشته و با انتشار ارقام بودجه ای چند دهه گذشته تلاش می کنند که نشان دهند  اگر مشکل اقتصادی و بودجه ای هست علت آن خارج از حوزه اختیارات دولت است. پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده رسانه‌های اصلاح طلب  با طرح گفتگو با مدیران اقتصادی دولت با انتشار اخباری غیروافعی نشان دهند که بودجه بیشتر دولتی در اختیار نهادهای غیردولتی قرار می گیرد و به نوعی عملکرد ضعیف اقتصادی شان را به این صورت با پمپاژ خبری پوشش دهند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار