نقش شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ترور «شهید سپهبد قاسم سلیمانی»

بعد از این‌که یکی از اعضای ائتلاف الفتح اعلام کرد که شرکت‌های خارجی فعال در عراق، در ترور شهید «سپهبد قاسم سلیمانی» نقش داشته‌اند و نتایج تحقیق به‌زودی تکمیل خواهد شد. مقامات آمریکا فشارهای زیادی به دولت عراق وارد کرده‌اند تا جلوی آشکار شدن نتایج تحقیقات را بگیرند.
کد خبر: ۵۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

«محمد کریم» عضو ائتلاف «الفتح» به رهبری هادی العامری در عراق در گفتگو با المعلومه گفت: «احتمالاً شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره تحرکات المهندس و سلیمانی به نیروهای آمریکایی، اطلاعات امنیتی داده‌اند».

«عبد الکریم خلف» هم در گفتگوی با همین خبرگزاری گفت: «نتایج تحقیقات مربوط به ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس شهید سازمان الحشد الشعبی عراق تا پیش از تشکیل کابینه جدید این کشور اعلام خواهد شد. سرویس‌های امنیت ملی و اطلاعات عراق در حال گردآوری اطلاعات کافی مربوط به این حادثه هستند؛ زیرا این مسئله به حاکمیت عراق ارتباط دارد. احتمالاً نتایج این تحقیقات، موجب کنار گذاشته شدن برخی شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد یا کارکنان خارجی یا فرماندهان امنیتی شود».

با توجه به شواهد مذکور به نظر می‌رسد که احتمالاً شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره جابجایی‌های سرداران شهید سلیمانی و المهندس، به نیروهای آمریکایی اطلاعات داده‌اند و این اطلاعات در اختیار دولت آمریکا قرار داده‌اند که باعث شده مقامات آمریکا بلافاصله مقامات عراق تحت‌فشار قرار داده‌اند تا نتایج تحقیقات را آشکار نکنند. با این اوصاف به نظر می‌رسد که مقامات آمریکا نهایت تلاش خود را در این راستا خواهند داشت تا انتخابات ریاست جمهوری انجام شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار