تحریف مفاهیم اسلامی و قرآنی توسط دولت سعودی!

بعد از این که یک هیئت یهودی با مقامات سعودی دیدار داشتند؛ یک نشریه مقاله‌ای مبنی بر اجرای برنامه‌ دولت سعودی‌ها مبنی بر تغییر مفاهیم و ارزش‌های قرآنی در راستای عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی منتشر کرد.
کد خبر: ۵۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

در این راستا نشریه «هیل» در مقاله به قلم «جیمز زومالت» تحلیل‌گر مسائل سیاسی نوشت: «می‌توان کشف کرد که عربستان سعودی  در تلاش  برای اداره فرآیند تغییر اسلام  از این مفهوم (تبخیر آهسته) استفاده کرده است تا به‌تدریج ثبات به خاورمیانه بازگردد. برای کسانی که بر حوادث جهان اسلام نظارت می‌کنند، قابل‌توجه است که عربستان سعودی چه‌کارهایی در این زمینه انجام می‌دهد. این تغییر در مفاهیم اسلامی حاصل‌شده است تا این قاعده غالب را تغییر دهد که مسلمانان از همه انسان‌ها بالاترند نیستند و برابری میان یهودیان و مسلمانان در منطقه ایجاد کند تا روابط با اسرائیل عادی سازی کند».

با توجه به یادداشت مذکور به نظر می‌رسد که دولت سعودی درصدد تعریف جدیدی از اسلام است و رهبران سعودی درصدد تغییر ذهنیت مسلمانان برای پذیرش یهودیان و برابر دانستن آن‌‌ها هستند و احتمالاً به همین دلیل بوده که «محمد العیسی» دبیر کل انجمن جهانی اسلام، با سفر به لهستان در اردوگاه «آشویتس» حاضر شد و به قربانیان ادعایی هلوکاست ادای احترام کرد.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار