هشدار «دیوید فریدمن» به مقامات رژیم صهیونیستی

سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد، اگر رژیم صهیونیستی زودتر از موعد و به‌صورت یک‌جانبه الحاق کرانه باختری را عملی کند، اجرای معامله قرن و حمایت واشنگتن از آن را به خطر می‌اندازد. این در حالی است رژیم صهیونیستی در تلاش است تا قبل از انتخابات پیش رو زمینه الحاق کرانه باختری را ایجاد کند.
کد خبر: ۵۲۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

«دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در گفتگوی که با تایمز اسرائیل داشت، گفت: «واشنگتن می‌تواند با آغاز بکار یک‌طرفه اسرائیل نقشه الحاقات کرانه باختری، حمایت را جلب کند. اقدام یک‌جانبه اسرائیل برای الحاق زمین در کرانه باختری ، حمایت ایالات‌متحده از طرح پیشنهادی منطقه را به خطر می‌اندازد. اسرائیل در معرض تکمیل مراحل نقشه‌برداری توسط کمیته مشترک اسرائیلی و آمریکایی است. هر اقدام یک‌جانبه قبل از اتمام روند کمیته ، برنامه و شناخت آمریکا را به خطر می‌اندازد».

در پی مخالفت آمریکا با الحاق کرانه باختری پیش از برگزاری انتخابات، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد باهدف پیروزی در انتخابات به الحاق کرانه باختری بپردازد. پیش‌بینی می‌شود که نتانیاهو به دنبال بقای قدرت خود است و احتمالاً از آنجایی که در نظرسنجی‌ها صورت گرفته بعد از رونمایی از طرح معامله قرن تغییراتی به نفع نتانیاهو تاکنون صورت نگرفته است به دنبال الحاق کرانه باختری باشد تا بقای خود را تضمین کند که احتمالاً چنین عکس‌العمل‌های نتانیاهو واکنش مقامات آمریکایی در پی خواهد داشت.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار