حمایت لابی‌ رژیم صهیونیستی برای انتخابات 2020 آمریکا

یکی از روزنامه صهیونیستی در گزارشی به بررسی سیاست بی‌طرفی ایپک(کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) در قبال دو حزب اصلی آمریکا پرداخته و اینکه، لابی اسرائیل باید به هر بهایی شده نامزد پیشروی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را متوقف کند.
کد خبر: ۵۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

در این زمینه «هاآرتص» در گزارشی نوشت: «مشکلی که لابی حامی طرفدار اسرائیل با آن مواجه بوده این است که فضای سیاسی کنونی در راستای مسیری قرار ندارد که مأموریت این گروه برای چند دهه گذشته بوده است. ایپک به بهترین نحو تلاش خود را برای تقویت این اجماع در آمریکا انجام داده حتی با این وجود که حمایت این گروه از راه‌حل دو دولت دقیقاً با اقدام ائتلاف به رهبری لیکود طی 11 سال گذشته در اسرائیل قرار ندارد. خروج ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران،‌ وی را همگام با مبارزه ایپک برای شکست دادن دستاورد سیاست خارجی دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا قرار داد. پس از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل،‌ حمایت از حق حاکمیت اسرائیل بر جولان، درخواست از تشیکلات خودگردان فلسطین در متوقف کردن حمایت از خانواده مبارزان فلسطینی و هم‌اکنون حمایت از طرح صلحی که به‌شدت به نفع اسرائیل است،‌ هیچ فضایی برای دموکرات‌ها باقی نگذاشته تا به رقابت با وی برای کسب عنوان دوست اسرائیل بپردازند.

از آنجایی که اعضای حزب دموکرات به دنبال حفظ برجام و مذاکره هستند و این چنین گام‌های می‌تواند رژیم صهیونیستی دچار مشکل کند و مهم‌تر این‌که حزب جمهوری‌خواه منافع آن‌ها را بهتر تأمین می‌کند، آن‌ها را بر این واداشته است تا حمایت همه‌جانبه در مسیر پیروزی حزب جمهوری‌خواه خصوصاٌ ترامپ در پی داشته باشند. چراکه به نظر می‌رسد دموکرات‌ها درباره رژیم صهیونیستی اختلاف‌نظر دارند و ترامپ نیز به‌شدت در راستای منافع آن‌ها کار می‌کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار