اتهام فساد اقتصادی به «محمدباقر قالیباف» توسط  ضدانقلاب

سایت «ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی مدعی شده است که : سه قطعه زمین در سال ۱۳۹۰ از سوی سازمان مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران به این موسسه خیریه که همسر قالیباف از اعضای هیات مدیره آن بوده، واگذار شده است.
کد خبر: ۵۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

مجموع متراژ زمین‌ها «۷۳ هزار و ۸۷۵ متر مربع» عنوان شده که به قیمت ۱۱ میلیارد تومان و ۲۵۰ میلیون تومان واگذار شده است.

در همین راستا « ایران اینترنشنال» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: در حالی که به تازگی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد محمدباقر قالیباف در پرونده مربوط به دوران شهرداری متهم نیست؛ یک رسانه شواهد جدیدی از واگذاری نزدیک به ۷۴ هزار متر مربع زمین و پرداخت مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به موسسه خیریه زهرا مشیر،‌همسر و مشاور قالیباف،‌ منتشر کرده است. وب‌سایت خبری «رویداد ۲۴» روز شنبه ۱۹ بهمن‌ماه تصاویری از مکاتبات بین معاون مالی و مسئول حراست شهرداری تهران در زمان مدیریت قالیباف را منتشر کرده که واگذاری هزاران متر زمین و پرداخت مبالغ میلیاردی به موسسه خیریه «متوسلین به امام رضا» را نشان می‌دهد

با نزدیکی به انتخابات شاهد افشای اطلاعات مالی شهردار سابق تهران از سوی جریانهای داخلی و خارجی هستیم. فارغ از صحت و ثقم این اطلاعات باید این سوال مهم را در نظر گرفت که، هرگونه سندی مبنی بر فساد اقتصادی افراد چرا در برهه زمانی انتخابات منتشر می شود، چرا این اطلاعات به صورت مکتوب و مستند به قوه قضاییه داده نمی‌شود تا بررسی قانونی بکند. بنابراین این دست افشاگری‌ها بیش از اینکه جنبه مبارزه با فساد داشته باشد جنبه حزبی و سیاسی دارد. بنابراین در روزهای آینده جریان ضدانقلاب موج‌سواری دیگری روی این دست افشاگری‌های مالی خواهد داشت.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار