پشت پرده دستگیری 5 نفر در ارتباط با پرونده «روح الله زم»

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ایران، اعلام کرد که قرار است به زودی دادگاه رسیدگی به پرونده روح‌الله زم، مدیر سابق کانال تلگرامی آمدنیوز، برگزار شود و پرونده زم از پنج متهم دیگری که در این رابطه بازداشت شده‌اند، تفکیک شده است.
کد خبر: ۵۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

 اسماعیلی، روز شنبه ۱۹ بهمن، به رادیو تهران گفت که پرونده زم «غیر از متهم اصلی، پنج بازداشتی دیگر نیز دارد و افرادی هم احضار شدند که پرونده در دست بررسی است».

در همین راستا «العربیه فارسی» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: سخنگوی قوه قضاییه ایران با بیان اینکه پرونده «روح الله زم» به جز متهم اصلی، پنج بازداشتی دیگر نیز دارد، اعلام کرد که در ارتباط با این پرونده افرادی در بخش‌های مختلف به عنوان متهم حضور دارند که از طیف‌های مختلف هستند. غلامحسین اسماعیلی، شنبه 8 فوریه 2020، در گفت‌وگو با رادیو تهران از رسیدگی به پرونده «روح الله زم»، طی روز‌های آینده خبر داد. او در ادامه اعلام کرد که این پرونده غیر از متهم اصلی، پنج بازداشتی دیگر نیز دارد و افرادی هم احضار شدند تا پرونده در جریان بررسی قرار بگیرد. اسماعیلی از بازداشت افرادی در بخش‌های مختلف به عنوان متهم در این پرونده خبر داد که به گفته او از طیف‌های مختلف هستند. سخنگوی قوه قضاییه ایران از ارائه توضیحات بیشتر در این رابطه خودداری و در ادامه بیان کرد: «ما پرونده «روح الله زم» را تفکیک کردیم تا به طور مجزا به آن رسیدگی شود، پرونده افراد دیگر هم به مرور زمان رسیدگی خواهد شد».

افراد سیاسی و هنری، فرهنگی و دانشگاهی و....زیاد در ارتباط با این پرونده هستند چراکه همکاری های بسیاری از داخل با «روح الله زم» صورت گرفته است. آنچه مسلم است اینکه جریان ضدانقلاب ضربه سختی با دستگیری «روح الله زم» خورد. بنابراین به نظر می‌رسد با انتشار جزییات این پرونده ابعاد پروژه نفوذ در ساختارهای جمهوری اسلامی بیشتر نمایان شود. پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده همزمان با علنی شدن دادگاه موج تازه‌ای از فعالیت جریان ضدانقلاب آغاز شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار