العربیه در آخرین گزارش خود به دنبال چیست؟

با این‌که نخست‌وزیر جدید عراق معرفی شد ولی اعتراضات در مناطق مختلف عراق، همچنان وجود دارد. بر اساس اعلام رسانه‌های عربی این تظاهرات به‌منظور محکوم کردن حملات دو روز گذشته هواداران مقتدا صدر به معترضان عراقی از سر گرفته شد.
کد خبر: ۵۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

«العربیه» نوشت: «معترضان در میدان التحریر واقع در مرکز بغداد به‌منظور محافظت از تظاهرکنندگان در برابر حملات احتمالی کلاه آبی‌ها (هواداران مقتدا صدر) دست به ایجاد یک حلقه امنیتی زدند. در کربلا که شاهد درگیری بین هواداران صدر و معترضان در این شهر بود، معترضان بار دیگر به خيابان‌ها آمدند و شعارهایی علیه رژیم ایران در اعتراض به دخالت تهران در امور داخلی عراق سر دادند. با ادامه سرکوب و قتل تظاهرکنندگان و اتهام شبه‌نظامیان متحد تهران به نقش داشتن در سرکوب و قتل معترضان، جو ضد ایرانی در این کشور به‌شدت بالا گرفته است. تظاهرکنندگان عراقی همچنین علیه مقتدا صدر روحانی شیعه که در ایران اقامت دارد سر دادند و گفتند: انقلاب ما متعلق به جوانان است و کسی رهبر آن نیس».

بعد از انتخاب «محمد توفیق علاوی» به‌عنوان نخست‌وزیر عراق، این انتظار می‌رفت که تظاهرات در عراق به پایان رسیده است؛ اما یک هفته از انتخاب نخست‌وزیر جدید سپری نشده است که دوباره اعتراضات تشدید شده است و مخالفین جمهوری اسلامی ایران به دنبال این هستند که اعتراضات دو روز اخیر به دو علت در رسانه‌ها جلوه دهند؛ یکی انتخاب محمد علاوی و دوم دخالت جمهوری اسلامی ایران در سرکوب کردن اعتراضات؛ زیرا جهت‌گیری ج.ا.ا و محمد توفیق علاوی در عراق بر پایه عدم دخالت آمریکا در عراق است. از این‌رو آن‌ها به دنبال این هستند تا یک جنگ رسانه‌ای علیه ج.ا.ا و علاوی در عراق راه‌اندازی کنند تا بتوانند جامعه عراق دوباره به بحران و شکاف سیاسی بکشانند تا زمینه روی کار آمدن عناصر وابسته به خود را فراهم نمایند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار