پشت پرده 450 هزار سقط جنین در «ایران»

سالانه بیش از ۴۵٠ هزار سقط جنین بطور قانونى و غیرقانونى در ایران انجام مى‌شود. یکى از دلایل این همه سقط در سال، آسان بودن این عمل در ایران است.
کد خبر: ۵۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

این آمار را محمدباقر لاریجانى مشاور وزیر بهداشت جمهورى اسلامى در هفتمین کنگره اخلاق پزشکى در دانشگاه علوم پزشکى مازندران اعلام کرد.

در همین راستا «کیهان لندن» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: سالانه بیش از ۴۵٠ هزار سقط جنین بطور قانونى و غیرقانونى در ایران انجام مى‌شود. یکى از دلایل این همه سقط در سال، آسان بودن این عمل در ایران است. این آمار را محمدباقر لاریجانى مشاور وزیر بهداشت جمهورى اسلامى روز پنجشنبه در هفتمین کنگره اخلاق پزشکى در دانشگاه علوم پزشکى مازندران اعلام کرد. وى گفت: ایران تنها کشور اسلامى در جهان است که این چالش را در چهارچوب نگاه اسلامى به‌خصوص براى سقط جنین بیش از سه ماهگى و جلوگیرى از زجر جنین تا حدودى حل کرده است. عباس مسجدآرائى رئیس سازمان پزشکى قانونى ایران نیز گفت: بر اساس آمار غیررسمى وزارت بهداشت، هر سال حدود ١٢۵ هزار سقط جنین غیرقانونى در کشور اتفاق مى‌افتد.

شرایط اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران موجب شده است که خانواده ها به سمت کاهش فرزندآوری روی بیاورند علی رغم اینکه آمارهای جمعیتی نشان می‌دهد که ایران تا دو دهه دیگر جمعیتش رو به کاهش خواهد بود. به نظر میرسد فرهنگ‌سازی، حمایت‌های دولتی و معیشتی از خانواده می تواند جلوی بسیاری از سقط‌های جنین در ایران را بگیرد. رسانه‌های ضدانقلاب تلاش دارند با انتشار این آمارها خانواده در ایران را در معرض فروپاشی نشان دهند. 

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار