پشت‌پرده شکایت وکلای برخی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی از مسئولان جمهوری اسلامی چیست؟

خبرگزاری رویترز شامگاه جمعه هجدهم بهمن‌ماه در گزارشی نوشت یک تیم حقوقی کانادایی، به وکالت از گروهی از بازماندگان قربانیان هواپیمای اوکراینی، شکایتی را علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، و شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، از جمله امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در کانادا ثبت کردند.
کد خبر: ۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶

در همین خصوص دویچه وله فارسی در گزارشی نوشت: «وکلای کانادایی خانواده یکی از قربانیان هواپیمای سرنگون شده اوکراینی توسط سپاه پاسداران، از آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان فرمانده کل قوا در جمهوری اسلامی شکایت کردند». در ادامه صدای آمریکا با اشاره به این موضوع نوشت: « تیمی از وکلای کانادایی، به نمایندگی گروهی از بازماندگان کشته‌شدگان #هواپیمای_اوکراینی از علی خامنه‌ای، رهبر  جمهوری اسلامی و برخی از فرماندهان سپاه پاسداران شکایت کرده‌اند و خواهان دریافت غرامت شدند. غرامت درخواستی در این شکایت ۱/۱ میلیارد دلار اعلام شده‌ است. ۵۷ تن از کشته‌شدگان حمله موشکی ماه گذشته سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی تابعیت کانادایی داشتند».

جریان رسانه ای ضد انقلاب با هدف حفظ خط خبری حادثه هوایی اخیر، تلاش می کنند آن را به بهانه های مختلف در صدر اخبار رسانه ها حفظ کنند. فضاسازی با محوریت شکایت از مسئولان جمهوری اسلامی در کانادا و طرح موضوع تشکیل پرونده برای مسئولان سپاه در دادگاه لاهه، از محورهای این سناریوی رسانه ای است. موضوعی که با تهیه خوراک خبری برای فعالان ضد انقلاب در شبکه های اجتماعی موجی از هجمه ها به جمهوری اسلامی را به همراه داشته است.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار