جمهوری خواهان آمریکا خواهان مسدود شدن حساب توییتری مسئولان ج.ا.ا

جمهوری‌خواهان سنای امریکا در اقدامی خواستار بسته شدن تمام حساب‌های کاربری توییتری متعلق به مسئولان ایرانی شدند. سناتورهای جمهوری‌خواه سنا از کمپانی شبکه اجتماعی «توییتر» خواستند به بهانه تحریم‌های ایران، تمامی حساب‌های کاربری سران و مقامات جمهوری اسلامی ایران را مسدود کند.
کد خبر: ۵۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

در این راستا آکسیوس گزارشی منتشر کرد: «جمهوری‌خواهان سنا با ارسال نامه‌ای به ابتکار «تد کروز» سناتور ضد ایرانی برای مدیرعامل شرکت توییتر، برای اینکه اهرم فشاری برای اجرای درخواست خود داشته باشند، مدعی شدند توییتر تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. با وجود اینکه متمم اول [قانون اساسی آمریکا]، از حقوق آزادی بیان آمریکایی‌ها حمایت می‌کند – و توییتر هم نباید سخنرانی سیاسی آمریکایی‌ها را سانسور کند – [اما ایرانی‌ها] از هیچ حفاظتی ذیل قانون حقوق ایالات‌متحده برخوردار نیستند. نگارندگان این نامه مدعی هستند شرکت‌های آمریکایی از ارائه هرگونه کالا یا خدمات به مسئولان ایرانی، شامل خدمات مبنی بر اینترنت، منع شده‌اند و بدین ترتیب باید ارائه خدمات توییتر به آن‌ها قطع شود. شرکت توییتر هنوز به سؤالات درباره این نامه پاسخ نداده است».

بدون شک مهم‌ترین عاملی که باعث شده مقامات آمریکایی در این برهه زمانی چنین درخواستی داشته باشند. به خاطر افشای رویکرد آن‌ها در منطقه است. چراکه یکی از مهم‌ترین اهداف چنین فضای مجازی (توییتر) واکاوی و افشای حقیقت است و از آنجایی که مقامات امریکا خصوصاً جمهوری خواهان در سال 2020 با رخ‌داده‌ای ازجمله انتخابات و عملی سازی طرح معامله قرن، تحت‌فشار گذاشتن نیروهای امریکا در عراق و ... روبرو هستند به دنبال جلوگیری از افشای حقیقت هستند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار