اظهارات جدید «مارک اسپر» در خصوص ترور «شهید سپهبد قاسم سلیمانی»

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریكا اعلام کرد، ترور «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس در پردیس فرودگاه بغداد، پاسخ خوبی به رفتارهای ج.ا.ا در منطقه است و ادعا کرد که «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» در صدد اجرای حملات تازه‌ای علیه منافع و نیروهای آمریکایی بود.
کد خبر: ۵۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

در این زمینه «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریكا در سخنرانی که سی ان ان آرا پوشش داده است و العربیه آن را بازنشر کرده نوشت: «حذف سلیمانی از میدان نبرد، پاسخی مناسب به رفتارهای ناشایست ایران و اقدامات شخصی (سلیمانی) در طول سال‌ها بود. ایالات‌متحده با تهدیدهای مداوم از سوی کشورهایی مانند ایران و کره شمالی روبرو است و لذا ما همیشه باید نسبت به این کشورها بر حذر باشیم.  با گذار سالیان، دست قاسم سلیمانی به خون هزاران آمریکایی و بسیاری دیگر از جمله مردم ایران، آغشته بود. او همچنین اظهار داشت: «تصمیم به قتل قاسم سلیمانی، برای من آسان بود. گستره نفوذ سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان وابسته به آن از آفریقا گرفته تا خاورمیانه و افغانستان، امتداد دارد و ما می‌توانیم حضور آن‌ها را در سایر نقاط جهان، تشخیص دهیم».

با توجه به شواهد مذکور به نظر می‌رسد، مقامات دولت کنونی آمریکا هنوز نتوانسته‌اند، نمایندگان کنگره، مردم در داخل آمریکا و اکثر کشورهای جهان از دلایل اهداف ترور «شهید سپهبد سلیمانی» داشته باشد و آن‌ها را قانع کند. چراکه هنوز شواهدی از طرح ادعای خود مبنی بر کشته‌شدگان نیروهای آمریکا توسط سپاه قدس ارائه دهند. از این‌رو مقامات دولت کنونی به دنبال آن هستند تا با طرح اتهامات بدون سند و شواهد علیه ج.ا.ا داشته باشند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار