انعکاس احتمال دیدار «نتانیاهو» با «بن سلمان»

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که «نتانیاهو» در تلاش است تا پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی با ولیعهد سعودی دیدار کند.
کد خبر: ۵۱۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳

در این زمینه «اسرائیل دیفنس» در گزارشی نوشت: «بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال برنامه‌ریزی است تا پیش از انتخابات پارلمانی ۱۲ اسفند در فلسطین اشغالی، در ریاض با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی دیدار کند. واشنگتن نیز تا حدی از تلاش‌های نتانیاهو برای انجام این دیدار پشتیبانی می‌کند. برنامه‌ریزی برای انجام این دیدار، ادامه روندی است که نتانیاهو پیش از این با تلاش برای عادی‌سازی روابط با عمان، مغرب و سودان آغاز کرده است». اسرائیل هیوم هم نوشت: «گفتگوهایی هم‌اکنون با هدف برگزاری نشست سران رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان در قاهره، پایتخت مصر جاری است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و تیم او بین اسرائیل و عربستان سعودی در این باره ماه‌هاست که میانجی‌گری می‌کنند. این گفتگوها بین تل‌آویو، ریاض، واشنگتن و قاهره در روزهای اخیر «بسیار فشرده» شده تا مقدمات این نشست در قاهره در هفته‌های آینده و پیش از برگزاری انتخابات نخست‌وزیر صهیونیستی (دوم مارس) برگزار شود.

با توجه به انتقاد دولت ـ ملت‌های مختلف به طرح معامله قرن مقامات رژیم صهیونیستی خصوصاً نتانیاهو بر آن واداشته تا مسیر عملی سازی طرح معامله قرن در پیش بگیرد. با این اوصاف سفر به اوگاندا داشته و گمانه‌زنی‌های برای عادی‌سازی با دولت سعودی در پیش‌گرفته است. چراکه به‌خوبی بر این امر واقف است که تنها راه عملی کردن این طرح تحمیلی به دولت فلسطین، عادی‌سازی روابط با دولت سعودی است؛ بنابراین ارتباط با دولت سعودی به معنی ارتباط با دیگر کشورهای عربی همسو با سعودی است و از طرف دیگر پیروزی در انتخابات است.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار