اعزام نیروهای ویژه ارتش ترکیه به ادلب

به دنبال تضعیف شدید مواضع ارتش ترکیه در ادلب و خصوصاً واکنش انتقادی جامعه بین‌المللی به موضع ترکیه در ادلب. آنکارا نیروهای ویژه خود را به این مناطق اعزام کرد.
کد خبر: ۵۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

در این راستا «آناتولی» نوشت: «کاروانی متشکل از 50 کامیون به همراه نیروهای ویژه، تجهیزات ارتش و مهمات امروز جمعه وارد استان هاتای در جنوب ترکیه شده و به‌زودی از مرز سوریه عبور می‌کند تا به سمت ادلب بروند. رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه اخیراً گفته بود که توافق‌های میان این کشور با ایران و روسیه درباره منطقه شرقی فرات دیگر کار نمی‌کند. این اظهارات پس از آن مطرح شد که نیروهای ارتش سوریه به شبه‌نظامیان مورد حمایت این کشور در ادلب حمله کرده و ضمن پیشروی‌های زیاد شهر سراقب در ریف ادلب را به کنترل خود آورده اند».

ارتش سوریه طی نزدیک به یک ماه، در واکنش به عدم پایبندی عناصر تروریستی و ترکیه به آتش‌بس در ادلب، عملیاتی را آغاز کرده و توانسته است، دومین شهر بزرگ این استان یعنی «مَعرة النُعمان» و شهرک «خان‌طومان» را به همراه چندین روستا و شهر دیگر در غرب استان حلب آزاد کند. این در حالی بود که دولت ترکیه مدعی شده آنکارا به این حملات در ادلب ادامه خواهد داد و احتمالاً نیروهای ویژه به همین دلیل وارد این منطقه کرده است. با توجه به تعهدات آتش‌بسی که میان این دو کشور امضا شده بود پیش‌بینی می‌شود که تنها با دخالت روسیه بازیگران بین‌المللی ترکیه از موضع خود عقب‌نشینی خواهد کرد؛ زیرا دولت ترکیه به دنبال نوعثامنگرایی در منطقه است. بنابراین برای کسب این استراتژی نوعثمانگرایی نیازمند است که مناطق مختلفی از سوریه را اشغال کند.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار