«انتفاض کمال قنبر» در گفتگو با کیهان لندن به دنبال چیست؟

بعد از شهادت «سپهبد قاسم سلیمانی» و یاران وی در عراق، اعتراضات گسترده‌ای علیه نیروهای آمریکا در عراق شکل گرفت که خوشایند بعضی کشورهای عربی نبود. از این‌رو آن‌ها به دنبال این هستند تا تلفات جانی که در دو ماه گذشته تاکنون در عراق به وجود آمده است.
کد خبر: ۵۱۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

در این رابطه «کیهان لندن» در گفتگوی که با «انتفاض کمال قنبر» مشاور سیاسی و تحلیلگر عرب داشت نوشت: «نیروی قدس و داعش دو روی یک سکه هستند. برای مقابله با این تروریسم ولایی ما نیز باید متحد شویم. اگر مردم ایران پیروز شوند ما هم پیروز شدیم و اگر آن‌ها ببازند ما نیز باخته‌ایم. هرکدام از مردم ایران، عراق یا لبنان بتوانند جمهوری اسلامی و مزدورانش را شکست دهند، همه ما پیروز شده‌ایم. آن‌ها سرکوب را منطقه‌ای کرده‌اند، ما باید مبارزه علیه آن‌ها را فرامرزی کنیم. تا زمانی که جمهوری اسلامی در ایران بر سر کار باشد، مشکل است مردم عراق بتوانند به خواست‌هایشان برسند. بدون شک مرگ قاسم سلیمانی و خلائی که او و ابومهدی المهندس بجا گذاشته‌اند مهم‌ترین عاملی است که مقتدی صدر را وادار کرد چهره واقعی و وابستگی خود به خامنه‌ای را نشان بدهد و ماسکی را که بر چهره داشت بردارد. بارها گفته و تکرار می‌کنم بحران کنونی در عراق تا زمانی که نظام حاکم بر ایران تغییر پیدا نکند و یا به‌شدت تضعیف نشود، پایان نخواهد یافت.

با توجه به تحولات اخیر، درخواست مردم معترض در عراق و انتخاب محمد توفیق علاوی به نخست‌وزیری و خصوصاً تأکید وی به خروج نیروهای امریکا از عراق؛ خوشایند بعضی کارشناسان، گروه‌ها و کشورهای وابسته با آمریکا نخواهد بود. از این‌رو به دنبال آن هستند تا با طرح اتهام زنی به جمهوری اسلامی، مقتدی صدر و نخست‌وزیر جدید دوباره تظاهرات در عراق شعله‌ور کنند تا شاید بتوانند، نظام سیاسی عراق به نفع خود تغییر دهند.

ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار