اذعان ترامپ مبنی بر تضعیف سیاست اقتصادی ج.ا.ا

سومین «سخنرانی وضعیت کشور» در کنگره آمریکا با حواشی بسیار از جمله حرکات مضحک رئیس‌جمهور و رئیس مجلس نمایندگان برگزار شد و همچنین دونالد ترامپ در بخشی از این سخنرانی ادعا کرد به دنبال تضعیف سیاست اقتصادی جمهوری اسلامی است.
کد خبر: ۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

در این زمینه «آسوشیتدپرس» نوشت «ترامپ» در سخنرانی خود اعلام کرد: «رژیم ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای را کنار بگذارد، گسترش ترور، مرگ و ویرانی را  و تلاش در جهت خیر مردم خودش را آغاز کند. به دلیل تحریم‌های قدرتمند ما، اقتصاد ایران عملکرد بسیار ضعیفی دارد. دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام در اردیبهشت‌ماه سال گذشته تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرده و تحریم‌های جدیدی اعمال کرده است. هدف از اعمال این تحریم‌ها «بازگرداندن» ایران پای میز مذاکره، برای رسیدن به توافقی جدید بر سر مسائل هسته‌ای، موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران است.

از آنجایی که آمریکا از برجام خارج شده و به تعهداتش عمل نکرده است، پیش‌بینی می‌شود که ج.ا.ا مسیر مذاکره دوباره با آمریکا کنار بگذارد. از این‌رو دولت ترامپ به دنبال آن هست تا ج.ا.ا با فشار حداکثری روبرو کند و دوباره آن را پای میز مذاکره بکشاند. چراکه در حال حاضر مهم‌ترین انتقادی که به دولت ترامپ وارد شده است تضعیف سیاست خارجی آمریکا از سوی وی و خصوصاً تعهدات بین‌المللی آمریکا است که در جهان از سوی دونالد ترامپ به سمت بی‌اعتباری درحرکت است. با این اوصاف به نظر می‌رسد که دونالد ترامپ رویکرد فشار حداکثری علیه ج.ا.ا در دستور کار خود قرار دهد تا شاید از سوی منتقدانش به دلیل شکست خوردن سیاست‌هایش در قبال ج.ا.ا مورد سرزنش قرارگرفته نشود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار