ادعای حذف ایران از بازارهای نفتی جهان و منطقه

بیژن زنگنه، وزیر نفت تاکید کرد که آمار و جزییات صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی را اعلام نخواهد کرد، گفت: «با اینکه مردم محرم هستند اما من همیشه گفتم در مورد صادرات نفت هیچ عددی را اعلام نمی‌کنم چون صدایم را علاوه بر مردم، دشمنان هم می‌شوند.» همچنین حضرتی نماینده مجلس شورای اسلامی مدعی شده اينكه تمام بازار نفت ايران به جز چين و هند تصاحب شده است.
کد خبر: ۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

در همین راستا « ایرنا» در گزارشی تحلیلی می‌نویسد: بیژن زنگنه، وزیر نفت تاکید کرد که آمار و جزییات صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی را اعلام نخواهد کرد، گفت: «با اینکه مردم محرم هستند اما من همیشه گفتم در مورد صادرات نفت هیچ عددی را اعلام نمی‌کنم چون صدایم را علاوه بر مردم، دشمنان هم می‌شوند.» سخنان وزیر نفت درباره عدم اعلام آماری از میزان صادرات نفت ایران در حالی بیان می‌شود که گزارش‌های متعددی از کاهش شدید صادرات نفت ایران به دلیل تحریم‌ها در ماه‌های گذشته منتشر شده است و  آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ژانویه خود اعلام کرد که صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

تحریم‌های نفتی ایران به دلیل اطلاع کشورهای غربی از ترفندهای دور زدن تحریم‌ها موثر گردیده است و دولت تدبیر و امید نیز در جهت اطلاع رسانی این ترفندها نقش فعالی را بازی کرده است. نتیجه این اقدام کاهش صادرات نفتی شده است. در شرایط کنونی ضرورت ورود نهادهای انقلابی برای صادرات نفتی از طریق دور زدن تحریم‌ها احساس می‌شود در غیر این صورت با قطع درآمدهای نفتی شرایط اقتصادی تشدید خواهد شد.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار