تأکید دولت آمریکا به فشار حداکثری علیه ج.ا.ا

بعد از خروج شرکت کاسکو چین از فهرست تحریم‌های آمریکا که به خاطر نقض تحریم‌ها ج.ا.ا متهم شده بود. باعث شد که یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا از عدم تغییر رفتار واشنگتن در قبال ج.ا.ا و تداوم سیاست فشار حداکثری خبر دهد.
کد خبر: ۵۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

در این رابطه «رویترز» در گزارش تحلیلی آورد: «اقدام دولت آمریکا در حذف یک شرکت چینی از فهرست تحریم‌ها نباید به نشانه تغییر رفتار آمریکا برداشت شود. فشار حداکثری ما علیه ایران همچون گذشته ادامه می‌یابد و هرگونه فعالیت قابل تحریم را تحریم می‌کنیم. دو منبع مطلع مدعی شدند ایالات متحده در روزهای آینده تحریم‌ها علیه بخش‌هایی از شرکت «کاسکو» چین که واشنگتن آن را به حمل‌ونقل نفت ایران متهم کرده، رفع خواهد کرد. این منبع خبری در خاتمه نوشـت که با وجود تحریم‌های یک‌جانبه دولت آمریکا، چین کماکان یکی از وارد کنندگان نفت خام از ایران است. چین بارها اعمال فشار آمریکا علیه ایران را محکوم و از تداوم روابط تجاری خود با ایران دفاع کرده و آن را مشروع خوانده است».

طبیعی بود که خروج شرکت چینی از فهرست تحریم‌های آمریکایی به معنی تجدید نظر آن‌ها از تحریم‌های ج.ا.ا نیست و نخواهد بود؛ زیرا علت خروج آمریکا از برجام در همین راستا یعنی افزایش تحریم و فشار حداکثری بوده و هست. از این‌رو خروج شرکت نفتی کاسکو چین به معنی کاهش تحریم‌ها از سوی آمریکا نخواهد بود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار