مقامات صهیونیستی در واشنگتن به دنبال چه چیزی هستند؟

سفر نتانیاهو به امریکا برای توافق نهایی «معامله قرن» باعث شد که بخش اعظم دیدار «نتانیاهو» و «ترامپ» علاوه بر معامله قرن به جمهوری اسلامی هم بپردازند.
کد خبر: ۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

در این زمینه «تایمز اسرائیل» در گزارشی نوشت: «در مورد طرح صلحی که فردا رونمایی می‌شود بحث کردند، اما اغلب وقت دیدار بر ایران متمرکز بود. درباره لزوم متوقف کردن ستیزه‌جویی ایران و همچنین تلاش‌های ایران برای اتمی شدن و همچنین لزوم ادامه فشار به ایران در همه جبهه‌ها، گفت‌وگو کرده‌اند. طرفین همچنین در مورد «فرصت‌های منطقه‌ای» که بعد از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایجاد شده، بحث کرده‌اند. نتانیاهو در این نشست تأکید کرده است که باید با تلاش‌های دیوان کیفری بین‌المللی برای تعقیب قضایی اسرائیل مقابله کرد». «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید رژیم صهیونیستی در توییتی نوشت: «طرح صلح ترامپ تاریخی و بسیار مهم است و بلافاصله پس از انتخابات در یک کابینه دائمی و با هماهنگی کشورهای منطقه به اجرای آن خواهم پرداخت. در این گفت‌وگوها ما همچنین درباره اهمیت مذاکره با فلسطینیان، کشورهای منطقه و پادشاهی اردن صحبت کردیم».

با توجه به تلاش مقامات رژیم صهیونیستی برای توافق نهایی معامله قرن، می‌توان گفت آن‌ها با شکست سیاسی، راهبردی مواجه هستند. خصوصاً بعد از شکست داعش آن‌ها بیش از گذشته بر چنین توافقی اصرار داشته‌اند. درست است که یکی از دلایل تلاش این توافق مهار فساد و مهاجرت معکوس در این رژیم است؛ اما با توجه به دیدار نتانیاهو با ترامپ و بحث مفصل راجب ج.ا.ا می‌توان اذعان کرد که مهم‌ترین هدف آن‌ها از این طرح مهار محور مقاومت به رهبری ایران است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پرونده ویژه
عناوین برگزیده
آخرین اخبار